Atl. Madrid
ALBANIA: Superliga
23 : 00 Dinamo Tirana
-:- Laci
23 : 00 Skenderbeu
-:- Erzeni
ALGERIA: Ligue 1
22 : 00 ASO Chlef
-:- Magra
22 : 00 Ben Aknoun
-:- Kabylie
02 : 00 MC Alger
-:- Paradou
ALGERIA: Ligue 2
21 : 00 Annaba
-:- Telaghema
21 : 00 Arba
-:- Kolea
21 : 00 ASM Oran
-:- Temouchent
21 : 00 Bordj Menail
-:- MO Constantine
21 : 00 CA Batna
-:- Mlila
21 : 00 Chelghoum
-:- MSP Batna
21 : 00 GC Mascara
-:- Guir Abadla
21 : 00 Ghozlane
-:- Khemis El Khechna
21 : 00 Khroub
-:- Ouargla
21 : 00 Mostaganem
-:- Medea
21 : 00 Olympique Akbou
-:- Harrach
21 : 00 Olympique Magrane
-:- Eulma
21 : 00 Oued Sly
-:- WA Mostaganem
21 : 00 RC Kouba
-:- JSM Tiaret
21 : 00 SC Mecheria
-:- Hussein Dey
21 : 00 Widad Adabi de Boufarik
-:- El Khemis
ANDORRA: Primera Divisió
01 : 30 Esperanca
-:- Carroi
ANGOLA: Girabola
21 : 00 CD Lunda Sul
-:- Petro Atletico
21 : 00 C.R.D. Libolo
-:- Sagrada
21 : 30 Interclube
-:- Uniao de Malanje
22 : 00 Desportivo Huila
-:- Bravos do Maquis
ARGENTINA: Primera B - Apertura
39'Excursionistas
1:0 Dep. Merlo
01 : 30 Argentino de Merlo
-:- Liniers
01 : 30 Dock Sud
-:- Fenix
01 : 30 San Martin Burzaco
-:- Canuelas
01 : 30 Sportivo Italiano
-:- Comunicaciones
01 : 30 UAI Urquiza
-:- Los Andes
01 : 30 Villa San Carlos
-:- Deportivo Armenio
ARGENTINA: Primera C - Apertura
01 : 30 Central Cordoba
-:- General Lamadrid
01 : 30 Leandro N. Alem
-:- Yupanqui
01 : 30 Mercedes
-:- Deportivo Muniz
01 : 30 Puerto Nuevo
-:- Ituzaingo
01 : 30 Victoriano A.
-:- Justo Jose de Urquiza
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
01 : 30 Atletico Pilar
-:- Ezeiza
01 : 30 Juventud de Bernal
-:- Social Atletico Television
01 : 30 Provincial
-:- Belgrano Zarate
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
21 : 00 Social Atletico Television W
-:- Boca Juniors W
01 : 00 Huracan W
-:- Racing Club W
01 : 00 Platense W
-:- Banfield W
01 : 30 Excursionistas W
-:- San Lorenzo W
ARMENIA: Premier League
19 : 00 West Armenia
-:- Ararat-Armenia
22 : 00 Shirak Gyumri
-:- Noah
AUSTRALIA: A-League
14 : 15 Newcastle Jets
-:- Central Coast Mariners
14 : 15 Wellington Phoenix
-:- Macarthur FC
16 : 45 Melbourne Victory
-:- WS Wanderers
AUSTRALIA: NPL NSW
16 : 00 Hills Brumbies
-:- St. George City
16 : 00 Marconi Stallions
-:- St George Saints
AUSTRALIA: NPL South Australia
12 : 30 Adelaide Croatia Raiders
-:- Para
14 : 30 Adelaide Comets
-:- Modbury Jets
15 : 30 Adelaide Olympic
-:- NE Metrostars
AUSTRALIA: Capital Premier League
12 : 00 Canberra Juventus
-:- Wagga City Wanderers
12 : 00 Canberra White Eagles
-:- Brindabella
12 : 00 Queanbeyan City
-:- Belconnen Utd.
12 : 15 ANU
-:- West Canberra Wanderers
AUSTRALIA: Northern NSW State League
11 : 30 Cessnock City Hornets
-:- Thornton Redbacks
11 : 30 West Wallsend
-:- Wallsend Red Devils
13 : 00 Belmont Swansea Utd.
-:- Singleton Strikers
AUSTRALIA: NSW League One
12 : 00 Bulls Academy
-:- Rydalmere Lions
14 : 00 Canterbury Bankstown
-:- Dunbar Rovers
16 : 00 Blacktown Spartans
-:- Mt Druitt Town
16 : 00 Bonnyrigg White Eagles
-:- SD Raiders
16 : 00 Inter Lions
-:- Dulwich Hill
16 : 00 Macarthur Rams
-:- Northern Tigers
16 : 00 UNSW
-:- Hakoah Sydney
AUSTRALIA: Queensland Premier League
13 : 45 Mitchelton
-:- Moreton City Excelsior U21
15 : 00 Caboolture
-:- Eastern Suburbs
15 : 00 Southside Eagles
-:- SWQ Thunder
16 : 00 Logan Lightning
-:- Ipswich
AUSTRALIA: SA State League
12 : 30 Salisbury Utd.
-:- Blue Eagles
12 : 30 Western Strikers
-:- Cumberland Utd.
13 : 00 Adelaide Vipers
-:- Fulham Utd.
13 : 30 West Adelaide
-:- Playford Patriots
16 : 30 Adelaide Cobras
-:- Adelaide Victory
AUSTRALIA: Victoria Premier League
12 : 00 Eastern Lions
-:- George Cross
12 : 00 Melbourne Victory U21
-:- Bulleen
12 : 00 North Geelong
-:- Kingston City
AUSTRALIA: A-League Women - Play Offs
12 : 00 Sydney W
-:- Central Coast Mariners W
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
22 : 00 Tirol
-:- A. Lustenau
22 : 00 Wolfsberger AC
-:- BW Linz
AUSTRIA: Regionalliga West
18 : 30 Bischofshofen
-:- Reichenau
19 : 00 Kufstein
-:- SC Imst
19 : 30 Wals-Grunau
-:- Wolfurt
21 : 00 Rothis
-:- TSV St. Johann
21 : 00 RW Rankweil
-:- A. Salzburg
22 : 00 Hohenems
-:- Altach U21
22 : 00 Motz/Silz
-:- Saalfelden
23 : 00 Schwaz
-:- Dornbirner SV
AUSTRIA: Burgenland
22 : 00 Klingenbach
-:- Schattendorf
22 : 00 Pinkafeld
-:- Deutschkreutz
23 : 00 Bad Sauerbrunn
-:- ASV Siegendorf
23 : 00 Kohfidisch
-:- Margarethen
AUSTRIA: Karnten
20 : 30 Atus Velden
-:- SV Spittal
AUSTRIA: Niederosterreich
21 : 00 St. Polten (Am)
-:- Gloggnitz
21 : 30 St. Peter in der Au
-:- Schrems
23 : 00 Waidhofen/Thaya
-:- Retz
00 : 00 Wiener Neustadt
-:- Ortmann
AUSTRIA: Oberosterreich
20 : 00 Oedt
-:- Edelweiss
21 : 30 Dietach
-:- Perg
21 : 30 Friedburg
-:- St. Martin im Muhlreis
21 : 30 Schallerbach
-:- Ostermiething
21 : 30 SPG Wels II
-:- Mondsee
AUSTRIA: Steiermark
22 : 00 Hartberg (Am)
-:- Kalsdorf
23 : 00 Lafnitz (Am)
-:- Heiligenkreuz
AUSTRIA: Vorarlberg
20 : 00 FC Lustenau
-:- Rotenberg
21 : 00 Admira Dornbirn
-:- Lochau
21 : 00 Nenzing
-:- Gofis
22 : 00 Alberschwende
-:- Hard
22 : 00 FC Hochst
-:- Brauerei Egg
AUSTRIA: Wien
20 : 00 Wienerberger
-:- Mannsworth
20 : 30 Simmeringer
-:- ASV 13 Wien
21 : 00 1980 Wien
-:- Schwechat
21 : 00 Kagran
-:- A XIII-Auhof Center
21 : 00 Stadlau
-:- WAF Brigittenau
AUSTRIA: Bundesliga Women
17 : 45 Austria Vienna W
-:- Neulengbach W
20 : 00 Dornbirn W
-:- Bergheim W
21 : 30 St. Polten W
-:- Sturm Graz W
AZERBAIJAN: Premier League
21 : 00 Sabah Baku
-:- Sabail
BAHRAIN: Premier League
23 : 00 Al-Muharraq
-:- Al-Hala
23 : 00 Al Riffa
-:- Sitra
23 : 00 Al-Shabbab
-:- East Riffa
BELARUS: Vysshaya Liga
20 : 00 Isloch
-:- Neman
22 : 00 Zhodino
-:- Smorgon
00 : 15 Dnepr Mogilev
-:- Din. Minsk
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
21 : 00 KV Mechelen
-:- Leuven
23 : 15 St. Liege
-:- St. Truiden
01 : 45 Gent
-:- Westerlo
BELGIUM: Jupiler Pro League - Relegation
21 : 00 Patro Eisden
-:- Deinze
01 : 00 Waregem
-:- Lommel SK
BELGIUM: National Division 1
00 : 30 Dessel
-:- Saint Eloois
00 : 30 Thes Sport
-:- Hoogstraten
01 : 00 Antwerp B
-:- Charleroi B
01 : 00 OC Charleroi
-:- RAAL La Louviere
01 : 00 Virton
-:- Heist
BELGIUM: Second Amateur Division Group ACFF
01 : 00 La Louviere
-:- La Calamine
01 : 00 Renaissance Mons
-:- Meux
01 : 00 Stade Vervietois
-:- Jette
01 : 00 Union Rochefortoise
-:- Royal Union SG 2
BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV A
01 : 00 Torhout
-:- Cercle Brugge KSV 2
BELGIUM: Pro League U21
01 : 30 Francs Borains U21
-:- Patro Eisden U21
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
18 : 30 RSC Anderlecht W
-:- St. Liege W
21 : 15 Club Brugge W
-:- Leuven W
BELGIUM: 1st National Women
22 : 00 Alken W
-:- Aalst W
22 : 00 Club Brugge II W
-:- RSC Anderlecht II W
22 : 00 Famkes Merkem W
-:- Mons W
22 : 00 Gent II W
-:- Leuven II W
22 : 00 St. Liege II W
-:- Genk II W
22 : 00 Waregem II W
-:- Westerlo W
23 : 00 Tienen W
-:- Moldavo W
01 : 00 RFC Liege W
-:- Chastre W
BENIN: Ligue 1 - Championship Group
22 : 00 Bani Ganse
-:- AS Cotonou
22 : 00 Dragons
-:- Dadje
22 : 00 Dynamo Abomey
-:- Ayema
22 : 00 Requins
-:- Damissa
BENIN: Ligue 1 - Relegation Group
22 : 00 Aziza
-:- Ouidah
22 : 00 Police
-:- JAK
22 : 00 Real Sport
-:- Dynamique Djougou
22 : 00 Soleil
-:- Buffles du Borgou
22 : 00 Tonnerre
-:- Pantheres
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
18 : 30 Sloga Doboj
-:- Zvijezda 09
21 : 00 GOSK Gabela
-:- Zeljeznicar
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
21 : 30 BSK Banja Luka
-:- Romanija Pale
21 : 30 Drina Zvornik
-:- Modrica
21 : 30 Famos Vojkovici
-:- Nevesinje
21 : 30 Kozarska Dubica
-:- Kozara
21 : 30 Laktasi
-:- Prijedor
21 : 30 Leotar
-:- Slavija
21 : 30 Mrkonjic Grad
-:- Zeljeznicar Banja Luka
BOTSWANA: Premier League
20 : 30 Masitoaka
-:- BDF XI
20 : 30 Morupule
-:- Holy Ghost
20 : 30 Nico United
-:- Sua Flamingoes
20 : 30 Security Systems
-:- Tafic FC
BRAZIL: Serie A
02 : 00 Vasco
-:- Criciuma
04 : 30 Cuiaba
-:- Atletico-MG
BRAZIL: Cearense 2 - Play Offs
02 : 00 Tirol
-:- Cariri FC
BRAZIL: Matogrossense 2
02 : 00 Rondonopolis EC
-:- Acao
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
04 : 00 Votuporanguense
-:- Gremio Prudente
BRAZIL: Paulista B - First stage
01 : 00 AEA Aracatuba
-:- Fernandopolis
01 : 00 Colorado Caieiras
-:- Sao Carlos
01 : 00 Flamengo SP
-:- Barcelona SP
01 : 00 Maua
-:- Manthiqueira
01 : 00 Tanabi
-:- Inter de Bebedouro
01 : 00 Uniao Mogi
-:- Atletico Mogi
BRAZIL: Roraimense - Second stage
03 : 30 Atl. Roraima
-:- Progresso
05 : 30 Nautico FC
-:- GAS
BRAZIL: Copa Espirito Santo - First stage
01 : 00 Desportiva Ferroviaria
-:- Rio Branco ES
BRAZIL: Copa Rio U20 - Play Offs
01 : 00 Vasco U20
-:- Flamengo RJ U20
BRAZIL: Baiano U20
19 : 00 Bahia de Feira U20
-:- Bahia U20
19 : 00 Catuense U20
-:- Ypiranga U20
01 : 00 Estrela De Marco U20
-:- SSA U20
01 : 00 Itabuna U20
-:- Grapiuna U20
01 : 00 Jacobina U20
-:- Camacariense U20
01 : 00 Jequie U20
-:- Barcelona U20
01 : 00 Juazeirense U20
-:- Alagoinhas U20
BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
01 : 00 Porto Vitoria U20
-:- Estrela do Norte U20
01 : 00 Vitoria ES U20
-:- Real Noroeste U20
01 : 00 Nova Venecia U20
-:- Capixaba SC U20
01 : 00 Vilavelhense U20
-:- Rio Branco ES U20
BRAZIL: Catarinense U20
01 : 00 Avai U20
-:- Criciuma U20
01 : 00 Hercilio Luz U20
-:- Barra FC U20
01 : 00 Marcilio Dias U20
-:- Chapecoense-SC U20
BRAZIL: Goiano U20
01 : 30 Royal U20
-:- Cerrado EC U20
01 : 30 Goias U20
-:- Guapo M19 U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
01 : 30 AA Iguacu U20
-:- Cianorte U20
01 : 30 Andraus Brasil U20
-:- Coritiba U20
01 : 30 Athletico-PR U20
-:- Arapongas U20
01 : 30 Batel U20
-:- Cambe U20
01 : 30 Campo Mourao U20
-:- Gremio Maringa U20
01 : 30 Parana Clube U20
-:- Apucarana SC U20
01 : 30 Patriotas U20
-:- Rio Branco PR U20
01 : 30 Sao Joseense U20
-:- Londrina U20
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
01 : 00 CA Juventus U20
-:- Corinthians U20
01 : 00 Clube Vital U20
-:- Sao Paulo U20
01 : 00 Comercial U20
-:- Botafogo SP U20
01 : 00 Portuguesa Santista U20
-:- Santos U20
01 : 00 Portuguesa U20
-:- Palmeiras U20
BRAZIL: Pernambucano U20 - First stage
01 : 00 Aguia FC U20
-:- Santa Cruz U20
01 : 00 Jaguar U20
-:- CA Porto U20
01 : 00 Nautico U20
-:- Sete de Setembro U20
01 : 00 Retro U20
-:- Belo Jardim U20
01 : 00 Sport Recife U20
-:- Centro Limoeirense U20
02 : 00 Ipojuca U20
-:- America PE U20
02 : 00 Petrolina U20
-:- Atletico Torres U20
BRAZIL: Brasileiro A3 Women
01 : 00 Nacional de Muriae W
-:- Acao W
01 : 00 Vasco W
-:- Vila Nova ES W
01 : 30 Alianca GO W
-:- Vila Nova FC W
01 : 30 Brasil de Farroupilha W
-:- Fluminense de Joinville W
02 : 00 Operario MS W
-:- Coritiba W
05 : 00 Paraiso EC W
-:- Ypiranga AP W
BULGARIA: Parva liga - Championship Group
20 : 15 CSKA Sofia
-:- Levski Sofia
BULGARIA: Parva liga - Conference League Group
23 : 00 Botev Plovdiv
-:- Slavia Sofia
BULGARIA: Vtora liga
17 : 15 Spartak Varna
-:- Montana
21 : 00 Bdin Vidin
-:- Litex Lovech
21 : 00 Belasitsa
-:- Chernomorets Balchik
21 : 00 Chernomorets 1919
-:- Ludogorets II
21 : 00 Dunav Ruse
-:- Dobrudzha
21 : 00 Maritsa Plovdiv
-:- Strumska Slava
21 : 00 Svoge
-:- CSKA 1948 Sofia II
21 : 00 Yantra Gabrovo
-:- Spartak Pleven
BULGARIA: Third League - South-West
20 : 00 CSKA Sofia II
-:- Slivnishki Geroy
20 : 00 Hebar 2
-:- Kyustendil
20 : 00 Kostinbrod
-:- Balkan Botevgrad
20 : 00 Levski Sofia II
-:- Vihren
20 : 00 Oborishte
-:- Minyor Pernik
20 : 00 Razlog
-:- Septemvri Simitli
20 : 00 Rilski Sportist
-:- Botev Ihtiman
20 : 00 Slavia Sofia 2
-:- Septemvri Sofia 2
20 : 00 Vitosha Bistritsa
-:- CSKA 1948 Sofia III
BURKINA FASO: Premier League
23 : 00 Bobo-Dioulasso
-:- Salitas
23 : 00 Etoile Filante
-:- AS Douanes
23 : 00 Kadiogo
-:- Rahimo
23 : 00 Sporting Cascades
-:- ASEC Koudougou
BURUNDI: Primus League
20 : 00 Inter Star
-:- Telaviv
20 : 00 Musongati
-:- Rukinzo
20 : 00 Tigre Noir
-:- Magara Young Boys
20 : 00 Vital'O
-:- Moso Sugar
CANADA: Canadian Premier League
85'York Utd
1:0 Vancouver FC
00 : 00 HFX Wanderers
-:- Atl. Ottawa
03 : 00 Forge
-:- Valour
CAPE VERDE: Campeonato Nacional
FT 19:00ACA
-:- Rosariense
FT 19:00Academica do Fogo
-:- Juventude
FT 19:00Boavista da Praia
-:- FC Derby
FT 19:00Morabeza
-:- Varandinha
FT 19:00Palmeira
-:- Barreirense
FT 19:00Ultramarina
-:- Sanjoanenses
CHILE: Primera Division
88'O'Higgins
1:2 U. Espanola
02 : 00 Copiapo
-:- U. Catolica
04 : 30 Nublense
-:- Cobreloa
CHILE: Primera Division Women
23 : 00 Deportes Iquique W
-:- Cobresal W
00 : 30 Everton W
-:- A. Italiano W
03 : 00 Colo-Colo W
-:- S. Morning W
CHINA: Super League
18 : 35 Shanghai Port
-:- Shanghai Shenhua
CHINA: Yi League
14 : 00 Beijing Technology
-:- Shandong Taishan B
14 : 00 Dalian Kuncheng
-:- Hubei Istar
18 : 30 Nantong Haimen
-:- Langfang Glory City
18 : 30 Shaanxi Union
-:- Taian Tiankuang
CHINA: Super League Women
14 : 00 Beijing Beikong W
-:- Changchun Dazhong W
14 : 00 Jiangsu Suning W
-:- Wuhan Jiangda W
14 : 00 Shanghai RCB W
-:- Shandong SL W
COLOMBIA: Primera B - Apertura
FT Orsomarso
1:2 Boca Juniors
9'Barranquilla
0:0 Real Cundinamarca
03 : 00 Bogota
-:- Leones
03 : 30 Cucuta
-:- Inter Palmira
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
09 : 00 Cartagines
-:- Zeledon
04 : 00 Grecia
-:- AD Santos
04 : 00 Puntarenas FC
-:- San Carlos
CROATIA: HNL
22 : 00 Varazdin
-:- D. Zagreb
00 : 10 Hajduk Split
-:- Rudes
CROATIA: Prva NL
19 : 50 Orijent
-:- Croatia Zmijavci
22 : 00 Bijelo Brdo
-:- Cibalia
22 : 00 Solin
-:- Zrinski Osjecko
CROATIA: Druga NL
22 : 00 Belisce
-:- Hrvace
22 : 00 Jadran Porec
-:- Bjelovar
22 : 00 Marsonia
-:- Krk
22 : 00 Opatija
-:- Grobnican
22 : 00 Radnik Krizevci
-:- Trnje
22 : 00 Zdralovi
-:- Dugo Selo
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
23 : 00 Nea Salamis
-:- Achnas
CYPRUS: Division 2 - Championship Group
20 : 00 Ayia Napa
-:- Omonia 29th May
20 : 00 Omonia Aradippou
-:- Ypsonas
21 : 00 Ol. Nicosia
-:- Peyia 2014 FC
21 : 00 Paralimni
-:- ASIL Lysi
CYPRUS: Division 2 - Relegation Group
21 : 00 Digenis Akritas
-:- Chloraka
21 : 00 M.E.A.P. Nisou
-:- PAEEK
CZECH REPUBLIC: FNL
15 : 15 Chrudim
-:- Pribram
15 : 15 Vyskov
-:- Varnsdorf
15 : 30 Prostejov
-:- Jihlava
19 : 00 Dukla Prague
-:- Sigma Olomouc B
22 : 00 Taborsko
-:- Lisen
22 : 00 Vlasim
-:- Kromeriz
23 : 00 Brno
-:- Opava
CZECH REPUBLIC: Karlovarsky KP
15 : 15 Loko K. Vary
-:- Chodov
19 : 30 Marianske Lazne B
-:- Karlovy Vary B
22 : 00 Citice
-:- Union Nove Sedlo
22 : 00 Kralovske Porici
-:- Ostrov B
22 : 00 Lomnice
-:- Hroznetin
22 : 00 Vintirov
-:- KV Dvory
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
15 : 30 Milin
-:- Dobris
22 : 00 SK Doksy
-:- Kutna Hora
22 : 00 Tuchlovice
-:- Libis
22 : 00 Velim
-:- Povltavska FA B
CZECH REPUBLIC: 1. Liga Women - Relegation Group
21 : 00 FK Pardubice W
-:- Ostrava W
DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
18 : 45 FA 2000
-:- Brabrand
DENMARK: 3rd Division - Championship Group
18 : 00 Holbaek
-:- Naesby
18 : 00 Ishoj
-:- BK Frem
DENMARK: 3rd Division - Relegation Group
18 : 00 Vejgaard
-:- Lyseng
19 : 00 Holstebro
-:- Vanlose
19 : 00 SfB-Oure
-:- Young Boys
DENMARK: Danish Cup Women
18 : 00 Aarhus W
-:- Brondby W
20 : 00 Nordsjaelland W
-:- Naestved W
DJIBOUTI: Division 1
19 : 00 ASAS
-:- Garde-Cotes
19 : 00 CF GR/SIAF
-:- CDC Q7
FT 14:00Garde-Cotes
-:- CDC Q7
19 : 00 Hopital
-:- AS Arta
FT 16:30Dikhil
-:- Gendarmerie
DOMINICAN REPUBLIC: LDF
FT 23:00Vega Real
0:0 Atletico Pantoja
FT 01:00Moca
-:- Universidad O&M
05 : 00 San Cristobal
-:- Atlantico
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
19 : 30 Etoile de Kivu
-:- AC Rangers
21 : 30 Motema Pembe
-:- Celeste
ECUADOR: Liga Pro - First stage
45+'Dep. Cuenca
4:0 Mushuc Runa
01 : 00 U. Catolica
-:- Cumbaya
03 : 30 Libertad
-:- Orense
EGYPT: Premier League
21 : 00 Baladiyat El Mahalla
-:- ZED
00 : 00 El Gouna
-:- Al Ittihad
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
04 : 00 Alianza FC
-:- Fuerte San Francisco
04 : 00 Jocoro
-:- Municipal Limeno
ENGLAND: Championship
21 : 00 Blackburn
-:- Coventry
21 : 00 Bristol City
-:- Rotherham
21 : 00 Cardiff
-:- Middlesbrough
21 : 00 Huddersfield
-:- Birmingham
21 : 00 Millwall
-:- Plymouth
21 : 00 Norwich
-:- Swansea
21 : 00 Sheffield Wed
-:- West Brom
21 : 00 Southampton
-:- Stoke
21 : 00 Watford
-:- Sunderland
02 : 00 Hull
-:- Ipswich
ENGLAND: League One
18 : 30 Barnsley
-:- Northampton
18 : 30 Derby
-:- Carlisle
18 : 30 Exeter
-:- Oxford Utd
18 : 30 Fleetwood
-:- Burton
18 : 30 Lincoln
-:- Portsmouth
18 : 30 Peterborough
-:- Bolton
18 : 30 Port Vale
-:- Cambridge Utd
18 : 30 Reading
-:- Blackpool
18 : 30 Shrewsbury
-:- Leyton Orient
18 : 30 Stevenage
-:- Cheltenham
18 : 30 Wigan
-:- Bristol Rovers
18 : 30 Wycombe
-:- Charlton
ENGLAND: League Two
21 : 00 Accrington
-:- Tranmere
21 : 00 AFC Wimbledon
-:- Walsall
21 : 00 Barrow
-:- Mansfield
21 : 00 Bradford City
-:- Newport
21 : 00 Colchester
-:- Crewe
21 : 00 Crawley
-:- Grimsby
21 : 00 Forest Green
-:- Notts Co
21 : 00 Gillingham
-:- Doncaster
21 : 00 MK Dons
-:- Sutton
21 : 00 Salford
-:- Harrogate
21 : 00 Swindon
-:- Morecambe
21 : 00 Wrexham
-:- Stockport County
ENGLAND: National League - Play Offs
23 : 30 Barnet
-:- Solihull Moors
ENGLAND: National League South - Play Offs
21 : 00 Chelmsford
-:- Braintree
ENGLAND: NPL Premier Division
21 : 00 Ashton Utd
-:- Marine
21 : 00 Atherton
-:- Worksop
21 : 00 Basford
-:- Bamber Bridge
21 : 00 FC United
-:- Lancaster
21 : 00 Gainsborough
-:- Radcliffe
21 : 00 Matlock
-:- Bradford PA
21 : 00 Morpeth
-:- Stafford
21 : 00 Warrington Rylands
-:- Ilkeston
21 : 00 Whitby
-:- Macclesfield
21 : 00 Workington
-:- Guiseley
ENGLAND: Southern League Premier Central
21 : 00 Berkhamsted
-:- Halesowen
21 : 00 Bromsgrove
-:- Barwell
21 : 00 Coalville
-:- AFC Telford
21 : 00 Hitchin
-:- Stourbridge
21 : 00 Leamington
-:- Sudbury
21 : 00 Long Eaton
-:- Leiston
21 : 00 Mickleover
-:- Stamford
21 : 00 Redditch
-:- Needham Market
21 : 00 Royston
-:- Stratford
21 : 00 St. Ives
-:- Alvechurch
ENGLAND: Southern League Premier South
21 : 00 Beaconsfield Town
-:- Plymouth Parkway
21 : 00 Bracknell
-:- Hayes & Yeading
21 : 00 Didcot
-:- Hendon
21 : 00 Dorchester
-:- AFC Totton
21 : 00 Gosport
-:- Chesham
21 : 00 Hungerford
-:- Basingstoke
21 : 00 Merthyr Town
-:- Harrow
21 : 00 Salisbury
-:- Hanwell Town
21 : 00 Swindon S
-:- Winchester
21 : 00 Tiverton
-:- Sholing
21 : 00 Walton & Hersham
-:- Poole
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
21 : 00 Billericay
-:- Margate
21 : 00 Bognor Regis
-:- Folkestone
21 : 00 Canvey
-:- Hastings
21 : 00 Dulwich Hamlet
-:- Cray Wanderers
21 : 00 Enfield Town
-:- Chatham
21 : 00 Haringey
-:- Lewes
21 : 00 Hashtag
-:- Cheshunt
21 : 00 Hornchurch
-:- Kingstonian
21 : 00 Horsham FC
-:- Concord
21 : 00 Whitehawk
-:- Potters Bar
21 : 00 Wingate & Finchley
-:- Carshalton
ENGLAND: Professional Development League
17 : 00 Burnley U21
-:- Bristol City U21
ESTONIA: Meistriliiga
18 : 30 Tallinna Kalev
-:- Kalju
21 : 00 Kuressaare
-:- Flora
ESTONIA: Meistriliiga Women
16 : 30 FC Ararat W
-:- Viimsi JK W
16 : 30 Polva Lootos W
-:- Tabasalu W
23 : 00 Tammeka Tartu W
-:- Saku Sporting W
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
18 : 00 Mbabane Highlanders
-:- Denver
20 : 00 Green Mamba
-:- Ezulwini
20 : 00 Madlenya
-:- Rangers FC
20 : 00 Manzini Wanderers
-:- Young Buffaloes
20 : 00 Mbabane Swallows
-:- Manzini Sea Birds
20 : 00 Nsingizini Hotspurs
-:- Illovo
20 : 00 Royal Leopards
-:- Moneni Pirates
EUROPE: Premier League (Crimea)
19 : 00 Alushta-Crimea
-:- Gvardiya
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
23 : 30 Chelsea W
-:- Barcelona W
FIJI: Premier League
08 : 00 Labasa
-:- Ba
14 : 00 Rewa
-:- Nadi
FINLAND: Veikkausliiga
19 : 00 Haka
-:- HJK
21 : 00 Lahti
-:- KuPS
22 : 30 AC Oulu
-:- VPS
FINLAND: Ykkonen Women
17 : 00 ONS Oulu W
-:- TPS W
18 : 30 VIFK W
-:- KTP W
19 : 00 Ilves 2 W
-:- EBK W
20 : 00 P-Iirot Rauma W
-:- HJK Akatemia W
FRANCE: Ligue 2
20 : 00 St Etienne
-:- Caen
00 : 00 AC Ajaccio
-:- Quevilly Rouen
00 : 00 Amiens
-:- Troyes
00 : 00 Annecy
-:- Bastia
00 : 00 Concarneau
-:- Rodez
00 : 00 Laval
-:- Bordeaux
00 : 00 Paris FC
-:- Angers
00 : 00 Pau FC
-:- Guingamp
00 : 00 Valenciennes
-:- Grenoble
FRANCE: National 2 - Group B
23 : 00 Bourges 18
-:- Angers II
23 : 00 Libourne
-:- Bergerac
23 : 00 Trelissac
-:- Saint-Pryve
23 : 30 Avoine
-:- Paris 13 Atl.
00 : 00 Blois
-:- Romorantin
FRANCE: National 2 - Group C
23 : 00 Boulogne
-:- Racing CFF
23 : 00 Chambly
-:- Aubervilliers
23 : 00 Chateaubriant
-:- Lorient II
23 : 00 Dinan
-:- Saint-Malo
23 : 00 Guingamp II
-:- Virois
GAMBIA: GFA League
23 : 30 Banjul Utd
-:- WAA Banjul
23 : 30 Greater Tomorrow
-:- Brikama U.
23 : 30 Team Rhino
-:- Bombada
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
22 : 00 Iberia 1999
-:- Torpedo Kutaisi
23 : 00 Dila Gori
-:- Samgurali
00 : 00 Dinamo Batumi
-:- Gagra
GERMANY: Oberliga Niederrhein
23 : 00 Schonnebeck
-:- Germania Ratingen
23 : 00 Uerdingen
-:- Frintrop
GERMANY: Junioren Bundesliga West
18 : 00 Alemannia Aachen U19
-:- Wuppertal U19
GHANA: Premier League
22 : 00 Aduana
-:- Karela
22 : 00 Bechem United
-:- Heart of Lions
22 : 00 Medeama
-:- Asante Kotoko
22 : 00 Nations FC
-:- Bibiani Gold Stars
22 : 00 Samartex
-:- Great Olympics
GHANA: Division One League
22 : 00 Maana
-:- Steadfast
22 : 00 Techiman Heroes
-:- Tamale City
22 : 00 VC Warriors
-:- Wa Power
GIBRALTAR: National League - Championship Group
00 : 30 Lincoln Red Imps
-:- Europa Point
GREECE: Super League - Relegation Group
00 : 00 Asteras Tripolis
-:- OFI Crete
00 : 00 Kifisia
-:- Giannina
00 : 00 Panetolikos
-:- Atromitos
00 : 00 Volos
-:- Panserraikos
GREECE: Super League 2 - Promotion Group
20 : 00 AEL Larissa
-:- AEK Athens FC B
GREECE: Super League 2 - Relegation Group
20 : 00 Diagoras
-:- Panathinaikos B
GREECE: Gamma Ethniki - Group 1
20 : 00 Apollon Paralimniou
-:- Panthrakikos
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
19 : 00 Thyella D.
-:- Rodos
20 : 00 Korinthos
-:- Pyliou
GREECE: Gamma Ethniki - Group 4
20 : 00 Aris Petroupolis
-:- AO Ilisiakos
GREECE: Division A Women
17 : 45 Panathinaikos W
-:- PAOK W
GRENADA: Premier Division
05 : 00 Paradise
-:- Fontenoy
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
01 : 00 Coban Imperial
-:- Comunicaciones
04 : 00 Deportivo Mixco
-:- Deportivo Achuapa
GUINEA: Ligue 1
23 : 00 Horoya
-:- Flamme Olympique
23 : 00 Renaissance
-:- Kaloum Star
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
04 : 00 Cosmopolites
-:- Rivartibonitienne
HONG KONG: Premier League
14 : 00 Southern District
-:- Lee Man Warriors
HUNGARY: OTP Bank Liga
19 : 30 Paks
-:- Mezokovesd-Zsory
22 : 00 DVTK
-:- Kecskemeti TE
00 : 30 Debrecen
-:- Ujpest
ICELAND: Besta deild Women
21 : 00 Keflavik W
-:- Stjarnan W
21 : 00 Throttur W
-:- Valur W
23 : 15 Hafnarfjordur W
-:- Thor/KA W
23 : 15 Tindastoll W
-:- Breidablik W
23 : 15 Vikingur Reykjavik W
-:- Fylkir W
INDIA: I-League 2
18 : 00 Bengaluru Utd
-:- SC Bengaluru
18 : 00 Dempo
-:- Sudeva Delhi
18 : 00 Kenkre
-:- Maharashtra Oranje
18 : 00 SC Goa
-:- United SC
IRAQ: Stars League
22 : 00 Naft Al-Basra
-:- Al Najaf
FT 17:00Newroz
-:- Naft Al-Basra
00 : 15 Baghdad
-:- Al-Hudod
IRELAND: National League Women
21 : 00 Bohemians WFC W
-:- Treaty Utd W
23 : 00 Peamount W
-:- Galway United W
00 : 00 Wexford W
-:- Shelbourne W
01 : 00 Sligo Rovers W
-:- Cork City W
01 : 30 Athlone WFC W
-:- DLR Waves W
ISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group
21 : 00 Maccabi Bnei Raina
-:- Maccabi Tel Aviv
ISRAEL: Ligat ha'Al - Relegation Group
21 : 30 Hapoel Jerusalem
-:- Hapoel Hadera
22 : 00 Maccabi Petah Tikva
-:- Netanya
00 : 00 Hapoel Tel Aviv
-:- Beitar Jerusalem
00 : 00 SC Ashdod
-:- Hapoel Petah Tikva
ITALY: Serie C - Group C
23 : 30 Audace Cerignola
-:- Giugliano
23 : 30 Avellino
-:- Crotone
23 : 30 Brindisi
-:- Turris
23 : 30 Casertana
-:- Sorrento
23 : 30 Catania
-:- Benevento
23 : 30 Juve Stabia
-:- Picerno
23 : 30 Latina
-:- Taranto
23 : 30 Monopoli
-:- ACR Messina
23 : 30 Monterosi
-:- Foggia
23 : 30 Potenza
-:- Virtus Francavilla
ITALY: Serie D - Group G
20 : 00 Latte Dolce
-:- Nuova Florida
ITALY: Primavera 1
16 : 00 Lazio U19
-:- Atalanta U19
18 : 00 AC Milan U19
-:- Monza U19
20 : 00 Sassuolo U19
-:- Bologna U19
20 : 00 Verona U19
-:- Genoa U19
ITALY: Primavera 2
16 : 00 Crotone U19
-:- Spezia U19
16 : 00 Entella U19
-:- Cosenza U19
16 : 00 Pisa U19
-:- Monopoli U19
19 : 30 Benevento U19
-:- Napoli U19
19 : 30 Brescia U19
-:- Reggiana U19
19 : 30 Cremonese U19
-:- Sudtirol U19
19 : 30 Padova U19
-:- Como U19
19 : 30 Palermo U19
-:- Cesena U19
19 : 30 Parma U19
-:- Spal U19
19 : 30 Renate U19
-:- Alessandria U19
19 : 30 Salernitana U19
-:- Perugia U19
19 : 30 Udinese U19
-:- AlbinoLeffe U19
19 : 30 Venezia U19
-:- Cittadella U19
19 : 30 Vicenza U19
-:- FeralpiSalo U19
20 : 30 Ternana U19
-:- Pescara U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
23 : 00 Fiorentina W
-:- Sassuolo W
ITALY: Serie A Women - Relegation Group
17 : 30 Sampdoria W
-:- Pomigliano W
19 : 30 Napoli W
-:- Como W
ITALY: Serie B Women
20 : 00 San Marino Academy W
-:- Freedom W
IVORY COAST: Ligue 1
22 : 30 Lys Sassandra
-:- AS Denguele
22 : 30 Racing d'Abidjan
-:- Academie de FAD
22 : 30 Sporting Gagnoa
-:- ASI d'Abengourou
22 : 30 Zoman
-:- Mouna
00 : 45 Stade d'Abidjan
-:- Bouake
JAPAN: J3 League
11 : 00 Imabari
-:- Omiya Ardija
11 : 00 Nagano
-:- Giravanz Kitakyushu
12 : 00 Tegevajaro Miyazaki
-:- Sagamihara
12 : 00 YSCC
-:- Nara Club
JAPAN: WE League Women
12 : 00 Beleza W
-:- Omiya Ardija W
12 : 00 Urawa W
-:- Sanfrecce Hiroshima W
JAPAN: Nadeshiko League Women
10 : 00 Ehime W
-:- Miyazaki W
JORDAN: Premier League
22 : 00 Al-Faisaly Amman
-:- Al Ahli
00 : 45 Al Hussein
-:- Aqaba
KAZAKHSTAN: Premier League
16 : 00 Tobol
-:- Zhenis
18 : 30 Atyrau
-:- Kyzylzhar
18 : 30 Turan
-:- FC Astana
21 : 00 Kaisar Kyzylorda
-:- Kairat Almaty
KENYA: Super League
15 : 00 Nairobi United
-:- Kajiado
17 : 00 Gusii
-:- Rainbow
FT 14:00Kisumu All-Stars
-:- Assad
19 : 00 Mombasa Elite
-:- MCF
KENYA: FKF Cup
16 : 00 KCB
-:- Kakamega Homeboyz
19 : 00 Police FC
-:- Sofapaka
KOSOVO: Superliga
20 : 00 Feronikeli
-:- Malisheva
20 : 00 Fushe Kosova
-:- Liria
KUWAIT: Premier League - Championship Group
21 : 30 Al-Fahaheel
-:- Al Arabi
00 : 15 Al Kuwait
-:- Al Qadisiya
KUWAIT: Premier League - Relegation Group
21 : 30 Kazma SC
-:- Al Shabab
00 : 15 Khaitan
-:- Al Jahra
KYRGYZSTAN: Premier Liga
21 : 00 Muras United
-:- Talant
LATVIA: Virsliga
20 : 00 Tukums 2000
-:- Valmiera
23 : 00 Riga FC
-:- RFS
LATVIA: 1. Liga
19 : 00 JFK Ventspils
-:- AFA Olaine
LATVIA: 1. Liga Women
17 : 00 Riga FC W
-:- Metta W
18 : 00 FK Olaine W
-:- FK Liepaja W
18 : 00 Rigas W
-:- Auda W
22 : 00 SFK Riga W
-:- Iecava W
LEBANON: Premier League - Losers stage
20 : 00 Al Ghazieh
-:- Al Sahel
LEBANON: Premier League - Winners stage
20 : 00 Bourj FC
-:- Al Ansar
LESOTHO: Premier League
18 : 00 Liphakoe
-:- Machokha
20 : 00 CCX
-:- LMPS
20 : 00 Defence Force
-:- Naughty Boys
20 : 00 Likila
-:- Lijabatho
20 : 00 Lioli
-:- Linare
LITHUANIA: A Lyga
19 : 00 Dziugas Telsiai
-:- Transinvest
MACAO: Elite League
18 : 00 Hang Sai
-:- University of Macau
20 : 00 Tak Chun Ka I
-:- Cheng Fung
MALTA: Premier League
19 : 00 Gudja
-:- Sliema
20 : 00 Floriana
-:- Hamrun
21 : 15 Hibernians
-:- Marsaxlokk
MALTA: Challenge League - Promotion Group
19 : 00 Melita
-:- Pieta
MAURITANIA: Ligue 1
23 : 30 Kaedi
-:- Chemal
00 : 00 Garde Nationale
-:- ASAC Concorde
02 : 50 Gendrim
-:- Inter Nouakchott
MEXICO: Liga MX - Clausura
08 : 00 Puebla
-:- Club America
10 : 10 Queretaro
-:- U.N.A.M.- Pumas
MEXICO: Liga Premier Serie A
FT Tecos FC
1:0 Coras
08 : 00 Cimarrones de Sonora 2
-:- Mineros de Fresnillo
00 : 00 Leones Negros 2
-:- Saltillo
01 : 00 San Juan de Aragon
-:- Inter Playa Del Carmen
04 : 30 Tritones Vallarta
-:- Calor De San Pedro
05 : 00 Colima FC
-:- Apodaca
05 : 00 Halcones de Zapopan
-:- Pioneros
MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
05 : 00 Artesanos Metepec
-:- Chilpancingo
05 : 00 CDM
-:- Santiago
05 : 00 Uruapan
-:- Pachuca 2
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
22 : 00 Atlas U23
-:- Guadalajara Chivas U23
22 : 00 Juarez U23
-:- Club Leon U23
22 : 00 Toluca U23
-:- Cruz Azul U23
22 : 00 U.A.N.L.- Tigres U23
-:- Club Tijuana U23
22 : 30 Pachuca U23
-:- Mazatlan FC U23
MOLDOVA: Super Liga - Championship Group
22 : 00 Milsami
-:- Balti
00 : 00 Zimbru Chisinau
-:- Dacia Buiucani
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
20 : 00 Floresti
-:- Univer-Oguzsport
20 : 00 Saxan Gagauz Yeri
-:- Sparta Selemet
20 : 00 Victoria
-:- Drochia
MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga
23 : 00 Buducnost
-:- Sutjeska
23 : 00 Jedinstvo
-:- Arsenal Tivat
23 : 00 Mladost DG
-:- Rudar
23 : 00 Petrovac
-:- Jezero
00 : 00 Mornar Bar
-:- Decic
MOROCCO: Botola Pro
23 : 00 Chabab Mohammedia
-:- Union Touarga
01 : 00 Hassania Agadir
-:- FAR Rabat
03 : 00 Olympique de Safi
-:- IR Tanger
MOROCCO: Botola 2
23 : 00 Difaa El Jadidi
-:- USM Oujda
23 : 00 Meknes
-:- Olympique Khouribga
23 : 00 RAC Casablanca
-:- Kawkab Marrakech
23 : 00 Stade Marocain
-:- Raja Beni Mellal
MYANMAR: MNL League Cup
16 : 30 Dagon
-:- Dagon Port
16 : 30 Silver Stars
-:- Hantharwady Utd
NAMIBIA: Premiership
18 : 30 Ongos
-:- Young Africans
18 : 30 Tigers
-:- Civics
21 : 00 Blue Waters
-:- Okahandja
21 : 00 Julinho Sporting
-:- Okakarara
21 : 00 Khomas Nampol
-:- Young Brazilians
21 : 00 Mighty Gunners
-:- Eeshoke
21 : 00 Orlando Pirates
-:- African Stars
21 : 00 UNAM
-:- Life Fighters
NIGERIA: NPFL
21 : 00 Doma United
-:- Kwara
22 : 00 Bendel
-:- Heartland
NIGERIA: NNL
19 : 00 Inter Lagos
-:- Giant Brillars
21 : 00 Abia Comets
-:- Madiba
21 : 00 ABS
-:- Nigeria Airforce FC
21 : 00 Coal City
-:- Beyond Limits FC
21 : 00 Edel
-:- Dakkada FC
21 : 00 EFCC
-:- Wikki Tourist
21 : 00 Mighty Jets
-:- Yobe Stars
21 : 00 Zamfara United
-:- Nasarawa
22 : 00 Tradesafe
-:- Ijebu
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Championship Group
23 : 30 Glentoran
-:- Crusaders
23 : 30 Larne
-:- Coleraine
23 : 30 Linfield
-:- Cliftonville
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Relegation Group
23 : 30 Dungannon
-:- Ballymena
23 : 30 Glenavon
-:- Carrick Rangers
23 : 30 Newry City
-:- Loughgall
NORTH MACEDONIA: 2. MFL
21 : 00 Bashkimi
-:- FK Skopje
21 : 00 Belasica
-:- Kozuf Gevgelija
21 : 00 Besa 1976
-:- Pelister
21 : 00 Novaci
-:- Detonit Plackovica
21 : 00 Ohrid
-:- Sasa
21 : 00 Osogovo
-:- Karaorman
21 : 00 Pobeda
-:- Vardar Negotino
21 : 00 Teteks
-:- Arsimi
NORWAY: Eliteserien
23 : 00 Rosenborg
-:- Bodo/Glimt
NORWAY: OBOS-ligaen
21 : 00 Aalesund
-:- Raufoss
21 : 00 Asane
-:- Stabaek
21 : 00 Bryne
-:- Sogndal
21 : 00 Kongsvinger
-:- Start
21 : 00 Moss
-:- Egersund
21 : 00 Sandnes
-:- Levanger
NORWAY: Division 3 - Group 5
19 : 00 Bjorkelangen
-:- Skedsmo
19 : 00 Gjellerasen
-:- Ready
21 : 00 Spjelkavik
-:- Skjetten
NORWAY: Division 1 Women
17 : 00 Avaldsnes W
-:- Odd W
18 : 00 Bodo/Glimt W
-:- Honefoss W
19 : 00 Ovrevoll Hosle W
-:- Kil/Hemne W
OMAN: Professional League
20 : 55 Al Nahda
-:- Bahla
22 : 5 Al-Rustaq
-:- Oman Club
23 : 15 Al Seeb
-:- Sohar
PANAMA: LPF - Apertura
04 : 00 Arabe Unido
-:- Miguelito
04 : 00 Herrera
-:- Veraguas
04 : 00 Independiente
-:- Deportivo Universitario
04 : 00 UMECIT
-:- San Francisco
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
62'Sportivo Trinidense
2:0 Sol de America
PERU: Liga 1 - Apertura
01 : 00 Sport Boys
-:- Union Comercio
03 : 00 Cajamarca
-:- Grau
05 : 30 Cusco
-:- Cienciano
PERU: Liga 2
FT 22:00ADA Jaen
-:- San Marcos
FT 22:00Ayacucho
-:- AD Cantolao
FT 22:00Binacional
-:- Moquegua
FT 22:00Llacuabamba
-:- Juan Pablo II
FT 22:00Santos
-:- Comerciantes
FT 22:00U. San Martin
-:- Deportivo Coopsol
PHILIPPINES: PFL
14 : 00 Loyola
-:- Don Bosco Garelli
16 : 00 Cebu FC
-:- Maharlika
16 : 45 Taguig
-:- Kaya
19 : 30 Mendiola FC 1991
-:- Manila Digger
POLAND: Ekstraklasa
20 : 00 Gornik Zabrze
-:- LKS Lodz
22 : 30 Slask Wroclaw
-:- Ruch Chorzow
01 : 00 Widzew Lodz
-:- Rakow
POLAND: Ekstraliga Women
16 : 00 UJ Krakow W
-:- Slask Wroclaw W
17 : 00 Medyk Konin W
-:- Stomilanki Olsztyn W
17 : 00 Tczew W
-:- Czarni Sosnowiec W
PORTUGAL: Liga Portugal
21 : 30 Casa Pia
-:- Chaves
21 : 30 Vizela
-:- Rio Ave
00 : 00 Benfica
-:- Braga
02 : 30 Vitoria Guimaraes
-:- Boavista
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Promotion Group
18 : 00 SC Lusitania
-:- Santarem
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
22 : 00 Academico Viseu U19
-:- Vitoria Guimaraes U19
22 : 00 Famalicao U19
-:- SC Farense U19
22 : 00 Sporting CP U19
-:- FC Porto U19
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Relegation Group
19 : 00 Maritimo U19
-:- Gil Vicente U19
21 : 00 Pacos Ferreira U19
-:- Lusitania FC U19
22 : 00 Alverca U19
-:- Vitoria Setubal U19
22 : 00 Beira Mar U19
-:- Belenenses U19
22 : 00 Boavista U19
-:- Chaves U19
22 : 00 Rio Ave U19
-:- Vizela U19
22 : 00 Torreense U19
-:- Estoril U19
PORTUGAL: Liga BPI Women
17 : 00 Famalicao W
-:- Valadares Gaia W
17 : 00 Maritimo W
-:- Sporting W
17 : 00 SL Benfica W
-:- Vilaverdense W
21 : 00 Damaiense W
-:- Torreense W
QATAR: Emir Cup
21 : 15 Al Mesaimeer
-:- Al-Waab
00 : 00 Al-Kharitiyath
-:- Al Sailiya
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
21 : 00 Vegas
-:- Kondzo
00 : 00 JS Talangai
-:- Diables Noirs
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
00 : 30 FCSB
-:- Farul Constanta
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
21 : 30 U Craiova 1948
-:- U. Cluj
ROMANIA: Liga 2 - Relegation Group
15 : 00 CSC Dumbravita
-:- Metaloglobus Bucharest
15 : 00 CSM Resita
-:- Ceahlaul
15 : 00 Steaua Bucuresti
-:- CSM Slatina
15 : 00 Unirea Dej
-:- FC Arges
15 : 00 Viitorul Tg. Jiu
-:- Tunari
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Promotion Group
21 : 00 CSM Bacau
-:- Bucovina Radauti
21 : 00 Stiinta Miroslava
-:- FC Bacau
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
21 : 00 Brodoc
-:- Somuz Falticeni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Promotion Group
21 : 00 CSM Focsani
-:- Metalul Buzau
21 : 00 Sporting Liesti
-:- Unirea Branistea
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
21 : 00 Hamangia Baia
-:- Sutesti
21 : 00 Viitorul Ianca
-:- CSM Ramnicu Sarat
21 : 00 Vointa Limpezis
-:- Braila
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
21 : 00 Agricola Borcea
-:- LPS HD Clinceni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
21 : 00 Axiopolis Cernavoda
-:- Voluntari 2
21 : 00 Progresul Fundulea
-:- Recolta Gh. Doja
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
21 : 00 CS Blejoi
-:- Dunarea Giurgiu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
21 : 00 CSO Plopeni
-:- Paulesti
21 : 00 Tricolorul Breaza
-:- FC Pucioasa
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
21 : 00 Tarlungeni
-:- Odorheiu
21 : 00 V. Curita
-:- Targu Secuiesc
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
21 : 00 Curtisoara
-:- Sporting Rosiori
21 : 00 Petrolul Potcoava
-:- Horezu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
21 : 00 CSO Filiasi
-:- Ghiroda & Giarmata Vii
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
21 : 00 Lupac
-:- Turceni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Promotion Group
21 : 00 Peciu Nou
-:- Phoenix Buzias
21 : 00 Politehnica Timisoara
-:- FC Bihor
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
21 : 00 Socodor
-:- Progresul Pecica
21 : 00 Teuz Cermei
-:- Soimii Lipova
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
21 : 00 ACS Medias
-:- Gloria 2018 Bistrita
21 : 00 Unirea Ungheni
-:- Univ. din Alba Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
21 : 00 Industria Galda
-:- Unirea Alba-Iulia
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
21 : 00 CSM Satu Mare
-:- CSM Zalau
21 : 00 Santandrei
-:- Sighetu Marmatiei
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 2
19 : 00 Dynamo Petersburg
-:- Zvezda St. Peterburg
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 3
15 : 00 Dynamo Vladivostok
-:- FK Strogino Moscow
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 4
18 : 00 Volna Nizhegorodskaya
-:- Rubin Kazan 2
19 : 00 Lada Togliatti
-:- Kirov
19 : 00 Nosta
-:- Amkar
21 : 00 Dynamo Barnaul
-:- Pari NN 2
RUSSIA: Supreme Division Women
14 : 00 FK Yenisey W
-:- Dynamo Moscow W
19 : 00 FK Krylya Sovetov Samara W
-:- Lokomotiv Moscow W
20 : 00 Krasnodar W
-:- Ryazan W
21 : 00 Chertanovo M. W
-:- FK Rostov W
22 : 00 Rubin Kazan W
-:- Zvezda 2005 W
23 : 00 CSKA Moscow W
-:- Spartak Moscow W
RWANDA: Premier League
20 : 00 AS Kigali
-:- Etincelles
20 : 00 Muhazi United
-:- Rayon Sport
20 : 00 Musanze
-:- Amagaju
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Play Offs
20 : 00 Tre Fiori
-:- Murata
23 : 15 Cosmos
-:- San Giovanni
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
22 : 00 Al Akhdoud
-:- Abha
22 : 00 Al Raed
-:- Al Ettifaq
01 : 00 Al Khaleej
-:- Al Nassr
SCOTLAND: Premiership - Championship Group
21 : 00 Kilmarnock
-:- Hearts
SCOTLAND: Premiership - Relegation Group
21 : 00 Aberdeen
-:- Motherwell
21 : 00 Livingston
-:- Ross County
21 : 00 St Johnstone
-:- Hibernian
SCOTLAND: Championship
21 : 00 Arbroath
-:- Queen's Park
21 : 00 Dunfermline
-:- Inverness
21 : 00 Morton
-:- Raith
21 : 00 Partick Thistle
-:- Ayr
SCOTLAND: League One
21 : 00 Alloa
-:- Hamilton
21 : 00 Annan
-:- Falkirk
21 : 00 Edinburgh City
-:- Stirling
21 : 00 Kelty Hearts
-:- Montrose
21 : 00 Queen of South
-:- Cove Rangers
SCOTLAND: League Two
21 : 00 Clyde
-:- East Fife
21 : 00 Dumbarton
-:- Elgin City
21 : 00 Forfar Athletic
-:- Stranraer
21 : 00 Spartans
-:- Peterhead
21 : 00 Stenhousemuir
-:- Bonnyrigg Rose
SCOTLAND: League Two - Relegation
21 : 00 East Kilbride
-:- Buckie Thistle
SCOTLAND: Highland League
21 : 00 Brora Rangers
-:- Turriff Utd
21 : 00 Keith
-:- Wick Academy
SCOTLAND: SWPL 1 Women - Relegation Group
20 : 00 Dundee Utd W
-:- Hamilton W
SCOTLAND: Scottish Cup Women
18 : 15 Rangers W
-:- Celtic W
SERBIA: Super Liga - Relegation Group
21 : 00 Radnik
-:- Novi Pazar
23 : 00 Javor
-:- IMT Novi Beograd
01 : 00 Zeleznicar Pancevo
-:- Radnicki Nis
SIERRA LEONE: Premier League
FT 18:15Bai Bureh Warriors
-:- East End Lions
FT 18:15Bo Rangers
-:- Old Edwardians
FT 18:15Mighty Blackpool
-:- Diamond Stars
FT 18:15SLIFA
-:- Ports Authority
23 : 30 East End Lions
-:- Ports Authority
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
20 : 30 Zilina
-:- Trnava
23 : 00 Ruzomberok
-:- Podbrezova
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
23 : 00 Kosice
-:- Z. Moravce-Vrable
23 : 00 Skalica
-:- Trencin
SLOVAKIA: 3. Liga - East
21 : 30 Lipany
-:- Bardejov
21 : 30 Lubovna
-:- 1.FK Svidnik
21 : 30 MSK Lucenec
-:- Kalinovo
21 : 30 Oravske Vesele
-:- Slavia TU Kosice
21 : 30 Vranov
-:- Stropkov
SLOVAKIA: 3. Liga - West
21 : 30 Dubnica
-:- HA Banska Bystrica
21 : 30 Galanta
-:- Podkonice
21 : 30 Lehota p. V.
-:- MSK Martin
21 : 30 Malacky
-:- Castkovce
21 : 30 Zvolen
-:- Jednota Banova
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
19 : 00 NSK 1922 Bratislava
-:- Slovan Most
22 : 00 Bernolakovo
-:- D. Luzna
22 : 00 I. Bratislava
-:- MSK Senec
22 : 00 Modra
-:- Domino
22 : 00 Pezinok
-:- Ivanka pri Dunaji
SLOVAKIA: 4. liga - Central
21 : 00 K. Nove Mesto
-:- Cadca
21 : 00 SK Javornik Makov
-:- Banik Stranavy
21 : 00 Slavia Staskov
-:- Badin
SLOVAKIA: 4. liga - East
21 : 00 Rudnany
-:- Raslavice
SLOVAKIA: 4. liga - West
21 : 00 Hurbanovo
-:- Stankovce
SLOVAKIA: 1. Liga Women - Relegation Group
20 : 00 Topolcany GFC W
-:- Petrzalka W
21 : 00 Trencin W
-:- Zilina W
SLOVENIA: Prva liga
22 : 30 Bravo
-:- Radomlje
01 : 15 Domzale
-:- Maribor
SOMALIA: National league
19 : 30 Gaadiidka
-:- Raadsan
SOUTH AFRICA: Premier League
20 : 00 AmaZulu
-:- Chippa Utd.
22 : 30 Kaizer Chiefs
-:- Supersport Utd
01 : 00 Stellenbosch
-:- Polokwane
SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
20 : 00 Hungry Lions
-:- Baroka
20 : 00 Magesi
-:- Maritzburg Utd
20 : 00 Milford FC
-:- NB La Masia
20 : 00 Venda
-:- Pretoria U.
SOUTH AFRICA: Diski Challenge
15 : 00 Amazulu U23
-:- Polokwane U23
15 : 00 Chippa Utd. U23
-:- Swallows U23
15 : 00 Mamelodi Sundowns U23
-:- Royal AM U23
15 : 00 Orlando Pirates U23
-:- Richards Bay U23
16 : 00 TS Galaxy U23
-:- Golden Arrows U23
17 : 00 Sekhukhune U23
-:- Supersport Utd U23
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
FT Colombia U20 W
3:2 Venezuela U20 W
58'Paraguay U20 W
0:3 Brazil U20 W
09 : 00 Peru U20 W
-:- Argentina U20 W
SOUTH KOREA: K League 1
12 : 00 Daejeon
-:- Seoul
14 : 30 Gimcheon Sangmu
-:- Gangwon
14 : 30 Gwangju FC
-:- Suwon FC
SPAIN: LaLiga2
21 : 15 Burgos CF
-:- Amorebieta
21 : 15 Leganes
-:- Zaragoza
23 : 30 Elche
-:- Espanyol
SPAIN: Primera RFEF - Group 1
21 : 00 Osasuna B
-:- R. Union
21 : 00 Ponferradina
-:- Barcelona B
21 : 00 Unionistas
-:- Sabadell
21 : 30 Celta Vigo B
-:- SD Logrones
23 : 00 Fuenlabrada
-:- Teruel
23 : 00 Lugo
-:- Rayo Majadahonda
01 : 00 Cornella
-:- Sestao
SPAIN: Primera RFEF - Group 2
23 : 00 San Fernando
-:- Real Madrid B
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
21 : 00 Polvorin
-:- Gran Pena
23 : 00 Barbadas-Bentraces
-:- Arzua
23 : 00 Bergantinos
-:- UD Ourense
23 : 00 Betanzos
-:- Atletico Arteixo
23 : 15 Silva SD
-:- Viveiro
00 : 00 Estradense
-:- Rapido de Bouzas
00 : 00 Paiosaco
-:- Pontevedra B
00 : 00 Sarriana
-:- Somozas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
22 : 30 Luarca
-:- Basico Urraca
23 : 00 Aviles Stadium
-:- Lenense
23 : 00 L'Entregu
-:- Condal
23 : 00 Union Club Ceares
-:- Real Titanico
23 : 30 Caudal Deportivo
-:- Gijon B
00 : 00 Llanera
-:- Gijon Industrial
00 : 00 Llanes
-:- Tuilla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
22 : 00 CD Colindres
-:- Atletico Albericia
22 : 00 Escobedo
-:- Tropezon
23 : 00 Atletico Mineros
-:- Velarde
23 : 00 Laredo
-:- Solares
23 : 15 Revilla
-:- Castro
00 : 00 Torina
-:- Guarnizo
01 : 00 Bezana
-:- Naval Reinosa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
16 : 30 San Ignacio
-:- CD Vitoria
21 : 30 Touring KE
-:- Pasaia
22 : 00 Anaitasuna FT
-:- SD Deusto
22 : 00 Aurrera Ondarroa
-:- Alaves C
22 : 00 Basconia
-:- Anorga
23 : 00 Urduliz
-:- Padura
23 : 30 Beasain
-:- Lagun Onak
23 : 30 Portugalete
-:- Durango
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
21 : 00 Girona B
-:- Olot
22 : 00 FC L'escala
-:- Mollerussa
22 : 00 Pobla Mafumet
-:- San Cristobal CP
22 : 00 UE Tona
-:- Prat
22 : 00 Vilafranca
-:- L Hospitalet
22 : 30 Peralada
-:- CF Badalona
00 : 00 Reus FCR
-:- Rapitenca
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
17 : 00 Levante B
-:- Castellon B
22 : 00 Torrellano
-:- Jove
22 : 30 Atzeneta
-:- Gandia
22 : 30 Utiel
-:- Acero
23 : 00 Burriana
-:- Soneja
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
23 : 00 Pozuelo de Alarcon
-:- Galapagar
23 : 00 Tres Cantos
-:- Las Rozas
00 : 00 Canillas
-:- Trival Valderas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
22 : 00 Becerril
-:- Mirandes B
22 : 00 Bembibre
-:- Santa Marta Tormes
22 : 00 Leonesa B
-:- Palencia CF
22 : 00 Palencia CA
-:- Burgos CF B
22 : 00 Real Avila
-:- Ponferradina B
22 : 30 Villaralbo
-:- Colegios Diocesanos
23 : 00 Salamanca
-:- Atl. Astorga
23 : 45 Almazan
-:- Atl. Tordesillas
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
17 : 00 Atletico Melilla
-:- Torre del Mar
23 : 00 Jaen
-:- CP Almeria
00 : 00 Huetor Tajar
-:- Maracena
00 : 00 Huetor Vega
-:- El Ejido
01 : 00 Arenas Armilla
-:- Rincon
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
17 : 00 Xerez CD
-:- Ayamonte
17 : 30 Sevilla FC C
-:- Pozoblanco
22 : 30 Ceuta B
-:- Coria C.F.
23 : 00 Cabecense
-:- La Palma
23 : 30 Atletico Espeleno
-:- CD Gerena
23 : 30 Cartaya
-:- Xerez D.F.C.
01 : 00 Conil
-:- Bollullos
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
21 : 15 Mercadal
-:- Llosetense
21 : 30 Binissalem
-:- Soller
22 : 00 Constancia
-:- Alaior
22 : 00 Poblense
-:- Portmany
22 : 30 Arenal
-:- Santanyi
22 : 30 Collerense
-:- Manacor
23 : 30 Felanitx
-:- Platges de Calvia
23 : 30 Inter Manacor
-:- Alcudia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
18 : 30 CD Buzanada
-:- Lanzarote
18 : 30 Tamaraceite
-:- Ibarra
18 : 30 Teror
-:- San Bartolome
22 : 15 Santa Ursula
-:- Las Palmas B
23 : 00 Herbania
-:- Tenerife B
23 : 30 Yaiza
-:- Atl. Victoria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
21 : 30 Montecasillas
-:- Lorca Deportiva
22 : 00 Ciudad Cieza
-:- CD Algar
22 : 00 Racing Murcia
-:- Molinense
22 : 30 Deportiva Minera
-:- CAP Ciudad de Murcia
23 : 30 Alcantarilla
-:- Plus Ultra
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
23 : 30 Fuente de Cantos
-:- CD Coria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
21 : 00 Beti Kozkor
-:- Lerines
21 : 00 Burlades
-:- Bidezarra
21 : 30 Beti Onak
-:- CD Cantolagua
22 : 00 Ezcabarte
-:- Cirbonero
22 : 30 Pena
-:- Huarte
23 : 30 Pamplona
-:- Lagunak
23 : 30 Subiza
-:- Txantrea
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
17 : 00 Calahorra B
-:- Tedeon
20 : 45 River Ebro
-:- Pena Balsamaiso
21 : 30 CDFC Calzada
-:- Arnedo
22 : 00 Berceo
-:- Racing Rioja
22 : 00 Comillas
-:- Varea
22 : 00 Oyonesa
-:- Haro Deportivo
23 : 00 Casalarreina
-:- Vianes
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
21 : 30 Belchite 97
-:- Tamarite
22 : 30 Caspe
-:- Almudevar
22 : 30 Fraga
-:- Ebro
23 : 00 Epila
-:- Atletico Monzon
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
22 : 00 Villacanas
-:- Puertollano C.F.
23 : 00 Albacete B
-:- Socuellamos
23 : 00 Huracan de Balazote
-:- Torrijos
23 : 00 Marchamalo
-:- Tomelloso
23 : 00 Toledo
-:- Quintanar del Rey
23 : 30 Cazalegas
-:- Azuqueca
23 : 30 San Clemente
-:- La Solana
00 : 00 Conquense
-:- Tarancon
00 : 30 Villarrubia
-:- Villarrobledo
SPAIN: Liga F Women
17 : 00 Costa Adeje Tenerife W
-:- Valencia W
17 : 00 Villarreal W
-:- Granada CF W
19 : 00 Betis W
-:- Huelva W
21 : 00 Sevilla FC W
-:- Levante W
SPAIN: Primera Federacion Women
00 : 30 Albacete W
-:- Dep. La Coruna W
00 : 30 Alhama W
-:- Alaves W
00 : 30 Athletic Bilbao B W
-:- Barcelona B W
00 : 30 Cacereno W
-:- Madrid C. B W
00 : 30 CE Europa W
-:- CA Osasuna W
00 : 30 DUX Logrono W
-:- SE AEM W
00 : 30 Espanyol W
-:- Atl. Madrid B W
SURINAME: SML
06 : 00 Flora
-:- Voorwaarts
03 : 30 SV Transvaal
-:- PVV
SWEDEN: Division 1 - Norra
21 : 00 FBK Karlstad
-:- Karlbergs
21 : 00 Hammarby TFF
-:- Friska Viljor
21 : 00 Vasalund
-:- Karlstad
22 : 00 United Nordic
-:- Stocksund
SWEDEN: Allsvenskan Women
18 : 00 IF Brommapojkarna W
-:- Vittsjo W
20 : 00 Djurgarden W
-:- Orebro W
20 : 00 Hacken W
-:- Pitea W
20 : 00 Kristianstad W
-:- Hammarby W
20 : 00 Norrkoping W
-:- Trelleborg W
20 : 00 Rosengard W
-:- AIK W
20 : 00 Vaxjo DFF W
-:- Linkoping W
SWITZERLAND: Promotion League
20 : 00 Cham
-:- Zurich II
21 : 00 Bavois
-:- Young Boys II
21 : 00 Bruhl
-:- Biel
21 : 00 Bulle
-:- Rapperswil
21 : 00 Paradiso
-:- St. Gallen II
22 : 00 Etoile-Carouge
-:- Luzern II
22 : 30 Kriens
-:- Lugano II
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
21 : 00 Terre Sainte
-:- Echallens
22 : 00 Grand-Saconnex
-:- Lausanne II
22 : 00 Meyrin
-:- Yverdon II
22 : 30 Chenois
-:- Oberwallis Naters
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
20 : 00 Black Stars
-:- Dietikon
22 : 00 Muttenz
-:- Schotz
22 : 00 Rotkreuz
-:- Wohlen
23 : 00 Concordia
-:- Bassecourt
23 : 00 Muri
-:- Solothurn
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
21 : 00 Eschen
-:- Freienbach
21 : 00 Kreuzlingen
-:- Balzers
21 : 00 Tuggen
-:- Grasshopper II
21 : 00 Uzwil
-:- Hongg
21 : 00 Wettswil-Bonstetten
-:- Gossau
21 : 00 YF Juventus
-:- Kosova
21 : 30 Taverne
-:- Winterthur II
22 : 00 Mendrisio
-:- Linth
SWITZERLAND: Swiss Cup
01 : 30 Sion
-:- Lugano
SWITZERLAND: Super League Women - Play Offs
21 : 00 Luzern W
-:- Zurich W
22 : 00 Aarau W
-:- Servette Geneve FC W
00 : 00 Grasshopper W
-:- Young Boys W
SWITZERLAND: Super League Women - Relegation
22 : 30 Thun W
-:- Wil W
23 : 00 Rapperswil W
-:- Sion W
SYRIA: Premier League
20 : 00 Al Jaish
-:- Al Taliya
TAIWAN: Mulan Football League Women
14 : 00 Taipei Bravo W
-:- Hualien W
15 : 00 Taichung Blue W
-:- Taoyuan Mars W
17 : 00 Kaohsiung W
-:- Hang Yuan W
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
18 : 30 Eskhata
-:- Ravshan
18 : 30 Khosilot Parkhar
-:- Regar-TadAZ
20 : 00 Vakhsh
-:- Panjsher
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
22 : 00 Young Africans
-:- Coastal Union
THAILAND: Thai League 1
18 : 00 Buriram
-:- Muang Thong Utd
18 : 30 Chonburi
-:- Nakhon Pathom
19 : 00 Sukhothai
-:- Uthai Thani
20 : 00 Pathum United
-:- Port MTI FC
THAILAND: Thai League 2
18 : 00 Ayutthaya Utd
-:- Kanchanaburi
18 : 00 Chainat
-:- Krabi
18 : 00 Chanthaburi
-:- Nakhon Ratchasima FC
18 : 00 Chiangmai Utd
-:- Customs Utd
18 : 00 Kasetsart
-:- Chiangmai FC
18 : 00 Lampang
-:- Rayong FC
18 : 00 Nong Bua Pitchaya
-:- Nakhon Si
18 : 00 Samut Prakan City
-:- Pattaya United
18 : 00 Suphanburi
-:- Phrae
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Championship Group
21 : 00 Stade Tunisien
-:- Monastir
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Relegation Group
21 : 00 Ben Guerdane
-:- Gafsa
21 : 00 Metlaoui
-:- Bizertin
TUNISIA: Ligue 2
21 : 00 Chebba
-:- Sidi Bouzid
21 : 00 EM Mahdia
-:- Moknine
21 : 00 Gabes
-:- Stade Gabesien
21 : 00 Msaken
-:- Rades
21 : 00 Zarzis
-:- OC Kerkennah
TURKEY: Super Lig
20 : 00 Kasimpasa
-:- Samsunspor
20 : 00 Sivasspor
-:- Konyaspor
23 : 00 Fenerbahce
-:- Besiktas
23 : 00 Hatayspor
-:- Basaksehir
TURKEY: 3. Lig Group 1
19 : 00 Aliaga
-:- Kirikkale Buyuk Anadolu
19 : 00 Arguvan
-:- Talasgucu
19 : 00 Ayvalikgucu
-:- Edirnespor
19 : 00 Gumushanespor
-:- Kepez Bld.
19 : 00 Hopaspor
-:- 52 Orduspor
19 : 00 Mardin BB
-:- Inegol Kafkas
19 : 00 Tarsus
-:- Karabuk Idmanyurdu
TURKEY: 3. Lig Group 2
19 : 00 Amasyaspor
-:- Silifke
19 : 00 Bulvarspor
-:- Kelkit
19 : 00 Eynesil
-:- Elazigspor
19 : 00 Hacettepe 1945
-:- Anadolu Universitesi
19 : 00 Pazarspor
-:- Ergene Velimese
19 : 00 Sapanca Genclikspor
-:- Karsiyaka
19 : 00 Turgutluspor
-:- Batman Petrolspor
TURKEY: 3. Lig Group 3
19 : 00 Bornova 1877
-:- 1922 Konyaspor
19 : 00 Darica Genclerbirligi
-:- Akhisarspor
19 : 00 Erbaaspor
-:- Kutahyaspor
19 : 00 Fatsa Bld.
-:- Bayburt
19 : 00 Kusadasispor
-:- Agri 1970
19 : 00 Sivas Dort Eylulspor
-:- Karakopru
19 : 00 Tepecik
-:- Silivrispor
TURKEY: 3. Lig Group 4
19 : 00 23 Elazig FK
-:- Sebat Genclikspor
19 : 00 Bursa
-:- Bergama FK
19 : 00 Catalca
-:- Tokat
19 : 00 Kestel
-:- Sultanbeyli
19 : 00 Musspor
-:- Cankaya FK
19 : 00 Nevsehir
-:- Adana
19 : 00 Orduspor 1967
-:- Siirt Ozel
UGANDA: Big League
20 : 00 Mbale Heroes
-:- Calvary
UGANDA: Uganda Cup
19 : 00 Airtel Kitara
-:- Pajule Lions
19 : 00 BUL
-:- NEC FC
UKRAINE: Premier League
17 : 00 Dnipro-1
-:- Dyn. Kyiv
17 : 00 Minaj
-:- Ch. Odessa
19 : 30 LNZ Cherkasy
-:- Shakhtar Donetsk
22 : 00 Rukh Lviv
-:- Veres-Rivne
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
16 : 00 Bukovyna
-:- Dinaz Vyshgorod
17 : 00 Podillya Khmelnytskyi
-:- FC Chernihiv
UKRAINE: U19 League
16 : 00 Kolos Kovalivka U19
-:- Oleksandriya U19
16 : 00 Kryvbas 2020 U19
-:- Metalist 1925 U19
18 : 00 Zorya U19
-:- Obolon Kiev U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
21 : 5 Ajman
-:- Khorfakkan
21 : 5 Al Sharjah
-:- Al Bataeh
23 : 45 Al Ain
-:- Shabab Al-Ahli Dubai
UNITED ARAB EMIRATES: Division 1
20 : 55 Al Fujairah
-:- Masafi
20 : 55 Al-Taawon
-:- Gulf Heroes
20 : 55 Al Urooba
-:- Gulf United
21 : 00 United FC
-:- Al Dhafra
URUGUAY: Primera Division - Apertura
22 : 30 Rampla Juniors
-:- Maldonado
23 : 00 Cerro Largo
-:- Boston River
USA: MLS Next Pro
08 : 00 Austin FC II
-:- Ventura County
USA: NISA
FT Georgia Lions
3:0 Savannah Clovers
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
03 : 00 La Guaira
-:- Universidad Central
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
02 : 00 Nueva Esparta
-:- Maritimo
02 : 30 Frontera
-:- Heroes de Falcon
WORLD: Friendly International Women
22 : 00 Jordan U20 W
-:- Lebanon U20 W
ZAMBIA: Super League
20 : 00 Forest Rangers
-:- Konkola
FT 15:00Green Buffaloes
-:- Nkana
FT 15:00Green Eagles
-:- Zanaco
FT 15:00Kabwe
-:- Red Arrows
FT 15:00Kansanshi
-:- Mutondo Stars
FT 15:00Konkola
-:- Trident
20 : 00 NAPSA Stars
-:- Green Eagles
20 : 00 Nkana
-:- ZESCO
FT 15:00Nkwazi
-:- Mufulira
FT 15:00Power Dynamos
-:- Forest Rangers
FT 15:00Prison Leopards
-:- NAPSA Stars
20 : 00 Red Arrows
-:- Kansanshi
FT 15:00ZESCO
-:- MUZA
ZAMBIA: Absa Cup
20 : 00 Kabwe
-:- MUZA
20 : 00 Nchanga Rangers
-:- Red Arrows
ZIMBABWE: Premier Soccer League
20 : 00 Simba Bhora
-:- TelOne
20 : 00 Yadah
-:- Chicken Inn
20 : 00 ZPC Kariba
-:- Bikita Minerals