SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
FT Cerro Porteno (Par)
0:0 Fluminense (Bra)
FT Cobresal (Chi)
0:2 Talleres Cordoba (Arg)
FT Barcelona SC (Ecu)
0:2 Sao Paulo (Bra)
FT Palestino (Chi)
3:1 Millonarios (Col)
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
FT 20:00Mamelodi Sundowns
0:0 Esperance Tunis
15'Al Ahly
0:0 Mazembe
ALGERIA: Ligue 1
FT Biskra
2:2 ES Setif
FT 17:00Biskra
-:- Oran
FT El Bayadh
1:0 Khenchela
FT 17:00ES Setif
-:- US Souf
FT 17:00Kabylie
-:- Constantine
FT 17:00Khenchela
-:- MC Alger
FT 17:00Magra
-:- Saoura
FT 17:00Paradou
-:- ASO Chlef
FT Saoura
6:0 US Souf
ANGOLA: Girabola
FT Kabuscorp
2:2 Primeiro de Agosto
ARGENTINA: Reserve League - First stage
FT Ind. Rivadavia 2
0:1 Argentinos Jrs 2
ARMENIA: Premier League
FT Ararat Yerevan
1:1 Van
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
FT Uzbekistan U23
2:0 Saudi Arabia U23
83'Iraq U23
1:0 Vietnam U23
AUSTRALIA: A-League
FT Brisbane Roar
3:4 Adelaide United
AUSTRALIA: NPL NSW
FT Manly Utd
3:2 NWS Spirit
FT Sydney FC U23
0:2 Sydney Utd
AUSTRALIA: NPL South Australia
FT Adelaide City
2:3 Adelaide United U23
FT South Adelaide
2:2 Croydon
AUSTRALIA: NSW League One
17 : 00 Nepean
-:- Bankstown City Lions
AUSTRALIA: SA State League
FT West Torrens
2:0 Sturt Lions
AUSTRALIA: Victoria Premier League
FT Bentleigh Greens
1:0 Melbourne City U21
FT Northcote City
2:1 Brunswick City
FT Preston Lions
5:0 Werribee City
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
88'Austria Vienna
2:1 Altach
AUSTRIA: Burgenland
FT USVS Rudersdorf
0:0 Edelserpentin
85'Marz
3:3 Halbturn
87'Parndorf
0:0 Leithaprodersdorf
AUSTRIA: Karnten
FT ATSV Wolfsberger
2:1 Donau Klagenfurt
FT Lendorf
1:2 Treibach
FT SV Kraig
1:1 SAK Klagenfurt
00 : 00 Volkermarkt
-:- A. Klagenfurt (Am)
FT KAC 1909
2:1 St. Jakob/Ros
AUSTRIA: Niederosterreich
83'Kottingbrunn
0:1 Warth
87'Rohrbach
1:2 Korneuburg
90'Zwettl
3:1 Langenrohr
AUSTRIA: Oberosterreich
FT Weisskirchen
3:1 ASK St.Valentin
89'Leonfelden
1:3 Micheldorf
59'Pregarten
2:0 Bad Ischl
AUSTRIA: Salzburg
FT Union Henndorf
1:0 SAK 1914
FT Grodig
0:0 USK Anif
FT Eugendorf
2:0 UFC Hallein
FT Puch
7:1 Strasswalchen
FT Seekirchen
7:0 Burmoos
AUSTRIA: Steiermark
FT Ilzer SV
2:0 SV Union Gnas
FT Koflach
4:1 Lebring
FT SV Frauental
1:4 Tillmitsch
FT SV Wildon
0:3 Furstenfeld
FT UFC Fehring
1:1 Stadtwerke Bruck/Mur
FT Weinland Gamlitz
4:1 Hohenhaus Schladming
AUSTRIA: Tirol - Promotion Group
59'Fugen
0:1 Kitzbuhel
AUSTRIA: Tirol - Relegation Group
84'SC Kundl
0:0 Vols
87'SV Worgl
0:3 Innsbrucker AC
AUSTRIA: Vorarlberg
FT A. Lustenau (Am)
2:2 Lauterach
AUSTRIA: Wien
FT Red Star-Penzing
3:1 Dinamo Helfort
FT SV Donau
1:3 Sportunion Mauer
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Shamakhi
2:1 Difai Agsu
FT Mingachevir
1:0 Iravan
BARBADOS: Premier League
06 : 00 Brittons Hill
-:- Paradise SC
08 : 00 Empire
-:- Weymouth Wales
BELARUS: Vysshaya Liga
FT Vitebsk
1:0 BATE
89'Dynamo Brest
2:2 Naftan
BELGIUM: Jupiler Pro League - Relegation Group
30'Eupen
0:1 Charleroi
BELGIUM: National Division 1
55'Gent B
3:0 Leuven B
BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV B
01 : 15 Wezel Sport
-:- Bocholter
BELGIUM: Pro League U21
84'Lommel SK U21
0:1 RWDM U21
57'Dender U21
0:1 Deinze U21
56'St. Truiden U21
0:0 Oostende U21
Half TimeWesterlo U21
1:0 RFC Liege U21
01 : 30 Francs Borains U21
-:- Patro Eisden U21
45'Kortrijk U21
1:0 Eupen U21
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
45'Genk W
0:2 Gent W
BOTSWANA: Premier League
FT Township Rollers
1:1 Orapa United
BRAZIL: Acreano - Second stage
FT Independencia
4:1 Sao Francisco FC
03 : 30 Galvez
-:- Vasco da Gama AC
BRAZIL: Amapaense - Play Offs
FT 01:00Oratorio
-:- Trem
BRAZIL: Gaucho 2
FT Aimore
2:1 Inter Santa Maria
BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
01 : 00 Porto Vitoria U20
-:- Estrela do Norte U20
01 : 00 Vitoria ES U20
-:- Real Noroeste U20
BRAZIL: Catarinense U20
57'Brusque U20
0:1 Inter de Lages U20
01 : 00 Joinville U20
-:- Figueirense U20
BRAZIL: Goiano U20
45'Aparecidense U20
0:0 Vila Nova FC U20
45'Guanabara City U20
2:1 Itaberai U20
01 : 30 Royal U20
-:- Cerrado EC U20
45'Trindade U20
0:0 Aparecida EC U20
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
01 : 00 Cascavel U20
-:- Azuriz U20
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
Awaiting
updatesBandeirante U20 - Sertaozinho U20
0:058'CA Joseense U20
1:3 Pinda U20
01 : 00 Capivariano U20
-:- Guarani U20
59'Comercial FC
1:1 Tiete U20 - Ituano U20
56'Cosmopolitano Sports U20
1:0 Uniao Sao Joao U20
55'EC Sao Bernardo U20
0:0 Aster Itaqua U20
01 : 00 Fernandopolis U20
-:- Olimpia FC U20
Awaiting
updatesFrancana U20 - Inter de Bebedouro U20
0:001 : 00 Gremio Prudente U20
-:- Vocem U20
56'Guacuano U20
2:1 Brasilis U20
57'Guarulhos U20
1:1 Nacional SP U20
53'Ibrachina U20
3:0 Flamengo SP U20
54'Independente SP U20
1:0 Internacional de Limeira U20
54'Itapirense U20
1:1 Ponte Preta U20
01 : 00 Marilia AC U20
-:- Presidente Prudente U20
01 : 00 Maua U20
-:- Jabaquara U20
55'Osasco Audax U20
0:0 Oeste U20
56'Paulinia FU U20
2:0 Metropolitano FC U20
56'Piracicaba U20
3:2 Rio Branco U20
57'Porto Football U20
0:0 Aguai U20
56'Referencia U20
3:1 GE Osasco U20
53'Rio Preto U20
0:2 Jose Bonifacio EC U20
57'Santo Andre U20
0:0 Mauaense U20
54'Sao Bento U20
0:2 Desportivo U20
53'Sao Caetano U20
0:0 Agua Santa U20
57'Sao Carlos U20
0:2 Ferroviaria U20
52'Sfera U20
2:0 Elosport U20
60'Tanabi U20
0:4 Mirassol U20
53'Tupa U20
0:2 Novorizontino U20
56'Uniao Mogi U20
0:2 Taubate U20
57'Uniao Suzano U20
0:0 Sao Jose EC U20
55'Velo Clube U20
5:0 CA Taquaritinga U20
01 : 00 XV de Jau U20
-:- Rio Claro U20
BRAZIL: Brasileiro A3 Women
53'Vitoria W
3:0 Confianca W
BULGARIA: Parva liga - Relegation Group
FT Pirin Blagoevgrad
1:2 Botev Vratsa
BULGARIA: Vtora liga
FT Marek
1:1 Septemvri Sofia
CHAD: Premiere Division - LPFN
FT Foullah Edifice
2:2 Gazelle
CHINA: Super League
FT Qingdao West Coast
0:2 Nantong Zhiyun
FT Shenzhen Xinpengcheng
1:3 Qingdao Hainiu
FT Cangzhou
2:3 Henan Songshan Longmen
FT Changchun Yatai
0:1 Meizhou Hakka
FT Wuhan Three Towns
2:1 Tianjin Jinmen Tiger
FT Zhejiang Professional
1:2 Beijing Guoan
FT Chengdu Rongcheng
0:1 Shandong Taishan
COLOMBIA: Primera B - Apertura
03 : 30 Atletico F.C.
-:- Tigres
04 : 00 Orsomarso
-:- Boca Juniors
COLOMBIA: Copa Colombia
FT Patriotas
0:3 Bucaramanga
FT Quindio
2:3 Envigado
FT Once Caldas
0:1 Fortaleza
CROATIA: HNL
FT Istra 1961
3:0 Slaven Belupo
CROATIA: Prva NL
FT Jarun
2:2 Vukovar 1991
FT Sesvete
1:1 Dubrava
CROATIA: Druga NL
FT Dragovoljac
0:0 Jadran LP
FT Kustosija
0:1 Karlovac
CYPRUS: Division 2 - Relegation Group
FT Ermis
2:1 Xylotymbou
DENMARK: 1st Division - Relegation Group
FT B.93
0:1 Horsens
FT Hillerod
0:0 Naestved
DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
FT F. Amager
3:0 Hellerup
FT Thisted FC
1:0 Skive
DJIBOUTI: Division 1
FT 14:00ASAS
-:- Port
FT ASC Hayab
3:2 Dikhil
FT 16:30CF GR/SIAF
-:- AS Arta
21 : 30 Port
-:- Gendarmerie
FT 18:30ASC Hayab
-:- Hopital
DOMINICAN REPUBLIC: LDF
04 : 00 Vega Real
-:- Atletico Pantoja
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
FT Blessing
1:0 Groupe Bazano
FT Renaissance
1:3 AC Kuya
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
FT Santa Tecla
2:4 Aguila
ENGLAND: Championship
15'QPR
1:0 Leeds
ENGLAND: Professional Development League
FT Hull U21
3:0 Crewe U21
ESTONIA: Meistriliiga
FT Parnu JK Vaprus
2:1 Nomme Utd
FINLAND: Veikkausliiga
FT Inter Turku
2:1 Ekenas
FINLAND: Suomen Cup
FT TuWe
0:10 MuSa
FT Fish United
1:3 TPV
FRANCE: National 2 - Group A
53'Bourgoin Jallieu
0:1 Andrezieux
FRANCE: National 2 - Group B
83'Angouleme CFC
1:0 La Roche
87'Saumur Olympique
2:2 Les Herbiers
FRANCE: National 2 - Group C
FT Bastia-Borgo
1:0 Beauvais
FT Granville
0:3 Stade Briochin
GAMBIA: GFA League
FT Falcons
3:1 Armed Forces
FT Real Banjul
4:0 TMT
FT Wallidan
0:1 BST Galaxy
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
FT Kolkheti 1913
2:0 Samtredia
FT Dinamo Tbilisi
0:0 Telavi
GERMANY: Oberliga Westfalen
87'Sprockhovel
0:1 Lotte
GERMANY: Oberliga Niederrhein
82'Buderich
2:1 Mulheimer FC 97
57'TVD Velbert
0:2 Union Nettetal
GHANA: Premier League
FT Legon Cities
3:2 Berekum Chelsea
GHANA: Division One League
FT ADVSA
0:1 Accra Athletic
FT Baffour SA
2:1 Debibi
GIBRALTAR: National League - Championship Group
15'Mons Calpe
1:1 Manchester 62
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
FT Malacateco
3:2 Municipal
FT Xinabajul
0:1 Antigua
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
FT Motagua
3:0 Real Sociedad
FT Victoria
1:0 Marathon
HUNGARY: OTP Bank Liga
58'Zalaegerszegi
0:0 Puskas Academy
INDONESIA: Liga 1
FT Persis Solo
1:2 Persita
FT PSIS Semarang
3:0 Persikabo 1973
FT RANS Nusantara
0:1 Persija Jakarta
IRAN: Hazfi Cup
FT Mes Kerman
1:2pen Chadormalu
FT Fajr Sepasi
0:3 Gol Gohar
FT Aluminium Arak
5:4pen Persepolis
FT Havadar SC
3:1 Mes Soongoun
FT Malavan
2:1aet Saipa
FT Tractor
2:1pen Zob Ahan
FT Esteghlal Molasani
1:2aet Sepahan
IRAQ: Stars League
FT Al Karkh
0:3 Al Zawraa
FT Al-Qassim
1:3 Duhok
FT 17:00Al-Hudod
-:- Al Wasat
FT 17:00Al Talaba
-:- Al Naft
FT Al Wasat
0:2 Naft Missan
FT 17:00Al Zawraa
-:- Erbil
FT 17:00Naft Missan
-:- Al-Qassim
FT 17:00Zakho
-:- Al Minaa
IRELAND: Premier Division
30'Drogheda
1:1 Sligo Rovers
30'Dundalk
1:0 Bohemians
30'Shelbourne
0:0 St. Patricks
30'Waterford
0:0 Derry City
15'Shamrock Rovers
0:0 Galway
ISRAEL: Leumit League - Promotion Group
FT Bnei Yehuda
0:0 Kiryat Shmona
FT Hapoel Umm al-Fahm
0:2 Ironi Tiberias
FT Nof Hagalil
5:0 M. Herzliya
FT Ramat Hasharon
4:2 Maccabi Jaffa
ISRAEL: Leumit League - Relegation Group
FT H. Akko
5:2 MS Kafr Qasim
FT Hapoel Afula
2:0 H. Ironi Rishon
FT Hapoel Kfar Saba
2:2 Hap. Ramat Gan
FT Nes Tziona
2:2 Ihud Bnei Shfaram
ISRAEL: Liga Alef North
FT Hapoel Bnei Zalfa
3:3 Kiryat Yam
FT Hapoel Kafr Kanna
2:1 Hapoel Kaukab
FT H. Raanana
3:0 Tayibe
FT Maccabi Nujeidat Ahmad
3:3 H. Migdal HaEmek
FT M. Kiryat Ata-Bialik
0:0 Ironi Baka
FT M. Nazareth
3:1 Ironi Nesher
FT MS Tira
4:1 Tzeirei Kafr Kanna
ISRAEL: Liga Alef South
FT H. Bikat Hayarden
1:2 H. Marmorek
FT Holon Yermiyahu
4:1 Hapoel Herzliya
FT Ironi Modiin
0:0 SC Dimona
FT Maccabi Shaarayim FC
2:0 Hapoel Bnei Lod
FT Maccabi Yavne
2:3 Shimshon Kafr Qasim
FT M. Ironi Ashdod
2:0 Hapoel Kfar Shalem
FT Shimshon Tel Aviv
0:1 Agudat Sport Ashdod
FT Nordia Jerusalem
2:1 M. Ironi Kiryat Malachi
ITALY: Primavera 1
FT Fiorentina U19
1:2 Inter U19
ITALY: Serie A Women - Championship Group
45'Juventus W
0:1 Inter W
ITALY: Serie B Women
FT Chievo Verona W
1:1 Ravenna W
JORDAN: Premier League
FT Shabab Al Ordon
0:3 Al Wehdat
68'Al Ramtha
1:0 Sahab
KAZAKHSTAN: First Division
FT 11:00FK Akzhayik
-:- Arys
FT Okzhetpes
4:1 SD Family
FT FK Kyran
0:1 Zhetisay
FT Taraz
3:1 Altai
LATVIA: Virsliga
FT Metta
1:3 Auda
LATVIA: 1. Liga
FT Rezekne
1:0 Valmiera 2
LEBANON: Premier League - Winners stage
FT Racing
0:3 Nejmeh SC
MACAO: Elite League
FT Chao Pak Kei
3:0 Monte Carlo
MALI: Premiere Division
FT AS Police
1:2 US Bougouni
01 : 30 USC Kita
-:- USFAS Bamako
MALTA: Challenge League - Promotion Group
FT Marsa
0:0 Zurrieq
MALTA: Challenge League - Relegation Group
45'Fgura
0:1 Swieqi
45'Msida
1:1 Attard
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
FT Cancun
0:1 Atlante
FT Zacatecas Mineros
0:0 Leones Negros
MEXICO: Liga Premier Serie A
FT Correcaminos 2
1:2 Orgullo Reynosa
05 : 00 Tecos FC
-:- Coras
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
FT Puebla U23
3:2 Club America U23
FT Queretaro U23
1:4 U.N.A.M.- Pumas U23
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
FT U.A.N.L.- Tigres W
1:0 Juarez W
FT Club Tijuana W
3:4 Pachuca W
MOROCCO: Botola Pro
55'Jeunesse Sportive Soualem
0:0 Mouloudia Oujda
MYANMAR: MNL League Cup
FT Rainbow
0:7 Shan Utd
FT Rakhine United
2:0 Glory Goal
NETHERLANDS: Eerste Divisie
56'Cambuur
3:2 Dordrecht
51'De Graafschap
1:0 Maastricht
52'Jong Ajax
1:1 Roda
53'Oss
0:1 Jong AZ
53'Venlo
1:1 Den Bosch
54'Willem II
0:0 Groningen
NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Spring Season
22 : 30 Feyenoord U18
-:- Ajax U18
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
FT Jalapa
1:1 UNAN-Managua
FT Diriangen
1:0 Ferretti
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
FT Diriangen U20
0:1 Ferretti U20
NIGERIA: NPFL
FT Remo Stars
3:0 Niger Tornadoes
NIGERIA: NNL
FT 1472 FC
3:0 Vandrezzer
FT Smart City
1:0 Rovers FC
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Promotion Group
30'Annagh
0:0 Bangor FC
30'Dundela
2:0 H&W Welders
30'Portadown
0:0 Institute
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Relegation Group
55'Knockbreda
1:3 Newington
30'Ballinamallard
0:2 Ballyclare
30'Dergview
0:0 Ards
PERU: Liga 1 - Apertura
03 : 00 Sport Huancayo
-:- Carlos Mannucci
POLAND: Ekstraklasa
FT Piast Gliwice
2:0 Warta Poznan
45'Jagiellonia
1:1 Pogon Szczecin
PORTUGAL: Liga Portugal
02 : 15 Gil Vicente
-:- Arouca
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
FT Benfica U19
4:1 Braga U19
QATAR: Emir Cup
FT Al Khor
2:1 Lusail
FT Al-Shahaniya
0:1 Al Bidda
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
21 : 00 Juk
-:- CARA Brazzaville
FT Etoile du Congo
1:0 AS BNG
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
FT Din. Bucuresti
1:1 FC Voluntari
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
FT Calarasi
0:2 Afumati
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
FT Inainte Modelu
1:0 Gloria Baneasa
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
FT Popesti Leordeni
0:1 CS Din. Bucuresti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
FT Muscel
1:0 Moreni
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
FT Sepsi Sf. Gheorghe 2
2:3 SR Brasov
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
FT Ramnicu Valcea
2:2 Cetatea
FT Vedita Colonesti
2:1 Viitorul Daesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
FT Unirea Bascov
4:0 Calimanesti
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
FT Viitorul Simian
2:3 CSM Deva
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
FT Jiul Petrosani
0:5 Gilortul Tg. Carbunesti
FT U Craiova 1948 2
1:2 CS U Craiova 2
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
FT Avantul Periam
3:2 Ineu
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
FT Avantul Reghin
0:1 Targu Mures 1898
FT Metalurgistul Cugir
2:3 Viitorul Cluj
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
FT Sanatatea Cluj
2:4 Baia Mare
FT Satu Mare
3:3 Victoria Carei
RWANDA: Premier League
FT Police
1:2 Bugesera
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
FT Al Hilal
3:1 Al Fateh
FT Damac
0:1 Al Taawon
55'Al Ittihad
0:1 Al Shabab
SCOTLAND: Championship
30'Airdrieonians
0:0 Dundee Utd
SERBIA: Super Liga - Championship Group
FT Cukaricki
4:1 Mladost
SERBIA: Super Liga - Relegation Group
FT Vozdovac
0:0 Sp. Subotica
SIERRA LEONE: Premier League
FT 18:15Bhantal
-:- Freetown City
FT 18:15Real Republicans
-:- Kholifa Stars
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
FT Michalovce
2:0 Banska Bystrica
SOMALIA: National league
FT Midnimo
2:3 Heegan
SOUTH AFRICA: Premier League
88'Cape Town Spurs
1:0 Richards Bay
86'TS Galaxy
2:1 Swallows
SOUTH AFRICA: Motsepe Foundation Championship
FT Black Leopards
3:0 Orbit College
FT Pretoria Callies
1:1 Upington City
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
FT Metropolitanos (Ven)
0:2 Lanus (Arg)
FT Nacional Asuncion (Par)
2:2 Racing Montevideo (Uru)
FT Always Ready (Bol)
2:0 Cesar Vallejo (Per)
FT Fortaleza (Bra)
4:2 Boca Juniors (Arg)
FT Delfin (Ecu)
1:2 Internacional (Bra)
FT Ind. Medellin (Col)
2:1 Defensa y Justicia (Arg)
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
04 : 00 Colombia U20 W
-:- Venezuela U20 W
SPAIN: LaLiga2
45'Andorra
1:0 Racing Santander
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
84'Derio
3:1 Leioa
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Ilicitano
1:0 Roda
57'Ontinyent 1931
0:0 Rayo Ibense
01 : 00 Villarreal C
-:- Silla CF
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
03 : 15 Arucas
-:- Panaderia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
90'Alesves
0:1 Cortes
45'Oberena
0:1 CD Ardoi
SWEDEN: Division 1 - Norra
FT Orebro Syr.
2:2 AFC Eskilstuna
SWITZERLAND: Promotion League
Half TimeDelemont
0:0 Breitenrain
SYRIA: Premier League
FT Al-Ittihad Aleppo
5:2 Wathbah
FT Al Karamah
0:0 Horriya
FT Al-Sahel
0:2 Tishreen
FT Foutoua
0:1 Al Wahda
FT Hottin
1:0 Jableh
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
FT Istaravshan
0:1 CSKA Pomir Dushanbe
FT Kuktosh
2:1 Barkchi Hisor
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
FT Dodoma Jiji
1:0 Kinondoni MC
FT 17:00Simba
-:- Mtibwa Sugar
TURKEY: Super Lig
FT Adana Demirspor
0:3 Galatasaray
UGANDA: Premier League
FT Busoga
2:1 Wakiso Giants
FT Mbarara City
0:0 UPDF
UKRAINE: U19 League
FT Minaj U19
3:1 Ch. Odessa U19
FT Rukh Lviv U19
3:4 Veres Rivne U19
FT Dnipro-1 U19
1:6 Dyn. Kyiv U19
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
FT Al Nasr
2:2 Ittihad Kalba
FT Bani Yas
4:2 Hatta
FT Al Wasl
2:2 Al Jazira
FT Emirates Club
0:0 Al Wahda
USA: NISA
04 : 00 Georgia Lions
-:- Savannah Clovers
WALES: Cymru North
45'Buckley
2:0 Chirk AAA FC
WORLD: Friendly International Women
FT Uzbekistan U18 W
9:1 Turkmenistan U18 W
FT Tajikistan U18 W
0:5 Iran U18 W