ALBANIA: First Division
69'Lushnja
3:2 Vora
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
FT Lanus
2:2 Union de Santa Fe
05 : 00 Rosario Central
-:- Barracas Central
ARGENTINA: Primera C - Apertura
FT Central Cordoba
0:3 Yupanqui
FT Ituzaingo
1:4 El Porvenir
FT Mercedes
2:3 Berazategui
00 : 30 Deportivo Muniz
-:- Sportivo Barracas
ARGENTINA: Reserve League - First stage
FT Atl. Tucuman 2
1:1 San Lorenzo 2
FT Boca Juniors 2
1:1 Union de Santa Fe 2
00 : 00 Huracan 2
-:- Central Cordoba 2
00 : 00 Newells Old Boys 2
-:- Lanus 2
00 : 00 Sarmiento Junin 2
-:- Talleres Cordoba 2
02 : 00 Ind. Rivadavia 2
-:- River Plate 2
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
05 : 00 Belgrano W
-:- Gimnasia L.P. W
AUSTRALIA: NPL South Australian
FT Adelaide Croatia Raiders
2:0 Adelaide City
FT Adelaide U21
0:4 NE Metrostars
AUSTRALIA: A-League Women
FT Central Coast Mariners W
1:1 Western United W
AUSTRIA: Karnten
00 : 00 ATSV Wolfsberger
-:- SV Kraig
00 : 00 Lendorf
-:- Donau Klagenfurt
00 : 00 Volkermarkt
-:- SAK Klagenfurt
00 : 9 KAC 1909
-:- Bleiburg
AUSTRIA: Oberosterreich
00 : 30 Weisskirchen
-:- Ostermiething
AUSTRIA: Steiermark
00 : 00 Lebring
-:- Hohenhaus Schladming
00 : 00 Weinland Gamlitz
-:- SV Wildon
AUSTRIA: Tirol
00 : 00 Kematen
-:- Telfs
AZERBAIJAN: I Liqa
FT Karvan
0:0 Difai Agsu
FT Lokbatan
3:0 Iravan
FT Araz Saatli
4:0 Mingachevir
BELGIUM: Pro League U21
00 : 30 Beveren U21
-:- Eupen U21
BRAZIL: Amapaense
FT Santos AP
1:3 Macapa
05 : 00 Sao Paulo AP
-:- Trem
BRAZIL: Amazonense - Second stage
01 : 45 Manaus
-:- Operario Esporte Clube
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
FT Boavista
0:4 Botafogo RJ
BRAZIL: Cearense 2
FT Tiradentes
1:3 Icasa
FT Tirol
4:1 Maranguape
BRAZIL: Goiano - Play Offs
FT Vila Nova FC
3:0 Aparecidense
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
05 : 30 Athletic Club
-:- Pouso Alegre
BRAZIL: Paraense - Play Offs
FT Aguia De Maraba
1:1 Paysandu PA
05 : 00 Tuna Luso
-:- Remo
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
FT Athletico-PR
1:0 Operario
BRAZIL: Paulista - Play Offs
FT Santos
3:1 Bragantino
BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
FT Ferroviaria
0:1pen Juventus-SP
FT Sao Bento
1:2 Noroeste
FT Piracicaba
1:1 Portuguesa Santista
FT Sao Jose EC
1:2 Velo Clube
BRAZIL: Potiguar - Second stage
00 : 00 Globo
-:- Baraunas
BRAZIL: Copa Verde
FT Cuiaba
4:1 Brasiliense
BRAZIL: Copa do Nordeste
FT America RN
1:0 Nautico
FT Botafogo PB
4:0 Bahia
FT Ceara
2:1 Itabaiana
FT CRB
2:0 AE Altos
FT Maranhao
3:2 Fortaleza
FT River-PI
0:1 ABC
FT Sport Recife
3:0 Juazeirense
FT Vitoria
3:0 Treze PB
BRAZIL: Goiano U20
00 : 30 Trindade U20
-:- Goias U20
CAMEROON: Elite One - Championship Group
19 : 00 Gazelle
-:- Victoria United
77'Stade Renard
1:1 Canon Yaounde
21 : 00 Cotonsport
-:- Colombe
21 : 00 Yong Sports Academy
-:- Dynamo Douala
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
19 : 00 Fauve Azur Elite
-:- Fortuna Mfou
19 : 00 Les Astres
-:- Bamenda
21 : 00 UMS de Loum
-:- APEJES Academy
21 : 00 Union Douala
-:- Aigle Royal
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
18 : 30 Foncha
-:- FC Rangers of Bafut
FT Isohsa
2:0 Renaissance
8'AS Fap
0:0 Yafoot
20 : 30 Leopard de Douala
-:- Bafang
CHILE: Primera Division
03 : 00 A. Italiano
-:- Coquimbo
05 : 30 O'Higgins
-:- Deportes Iquique
COLOMBIA: Primera A - Apertura
FT Atl. Nacional
2:0 Jaguares de Cordoba
FT Millonarios
3:1 Santa Fe
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
FT San Carlos
2:0 Herediano
FT Cartagines
3:4 Saprissa
CROATIA: Prva NL
8'Bijelo Brdo
0:0 Sesvete
8'Dugopolje
0:0 Dubrava
DENMARK: 3rd Division
FT Avarta
0:1 Ishoj
FT Holbaek
1:0 Lyseng
FT Holstebro
1:0 Naesby
FT Vejgaard
0:0 Vanlose
83'SfB-Oure
0:0 VSK Aarhus
84'Young Boys
1:0 BK Frem
DJIBOUTI: Division 1
00 : 00 CDC Q7
-:- AS Arta
02 : 00 Dikhil
-:- ASAS
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
FT 14:30Renaissance
-:- AC Rangers
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
FT Santa Tecla
3:1 Dragon
FT Metapan
0:3 Alianza FC
ENGLAND: Southern League South Division
02 : 00 Walton & Hersham
-:- Harrow
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
19 : 00 Rangers FC
-:- Manzini Wanderers
ETHIOPIA: Premier League
73'Defence Force
1:0 Welayta Dicha
22 : 00 Ethiopia Bunna
-:- Fasil Kenema
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
23 : 45 Barcelona W
-:- Brann W
02 : 00 PSG W
-:- Hacken W
GERMANY: Oberliga Westfalen
00 : 00 Bovinghausen
-:- Eintracht Rheine
00 : 00 Clarholz
-:- Turkspor Dortmund
00 : 00 Ennepetal
-:- Finnentrop/Bamenohl
00 : 00 Lotte
-:- ASC 09 Dortmund
00 : 00 Schermbeck 2020
-:- Vreden
00 : 00 Westfalia Rhynern
-:- Gievenbeck
00 : 30 Siegen
-:- Erkenschwick
GERMANY: Oberliga Niederrhein
00 : 30 Hilden
-:- Hamborn
00 : 30 Meerbusch
-:- Buderich
00 : 30 Mulheimer FC 97
-:- Baumberg
00 : 30 SW Essen
-:- Germania Ratingen
00 : 30 Union Nettetal
-:- Uerdingen
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
FT Antigua
3:0 Comunicaciones
23 : 00 Zacapa
-:- Xelaju
02 : 00 Municipal
-:- Coban Imperial
03 : 45 Guastatoya
-:- Coatepeque
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
02 : 00 America des Cayes
-:- Racing Haitien
02 : 00 Real Hope
-:- Ouanaminthe
INDIA: I-League
FT Delhi FC
3:1 Lajong
8'Aizawl
0:0 Churchill Brothers
INDONESIA: Liga 1
49'Persib Bandung
0:0 FC Bhayangkara
51'Persik Kediri
4:1 Persikabo 1973
IRAQ: Super League
00 : 30 Erbil
-:- Al Karkh
ISRAEL: Liga Alef North
80'H. Migdal HaEmek
0:0 Tzeirei Kafr Kanna
22 : 15 Kiryat Yam
-:- Hapoel Bueine
01 : 00 Ironi Baka
-:- Tayibe
ISRAEL: Liga Alef South
FT Maccabi Shaarayim FC
1:2 Holon Yermiyahu
22 : 00 Hapoel Kfar Shalem
-:- Shimshon Tel Aviv
00 : 30 Shimshon Kafr Qasim
-:- Agudat Sport Ashdod
ITALY: Serie C - Group A
01 : 45 Padova
-:- Pergolettese
ITALY: Serie C - Group B
01 : 30 Carrarese
-:- Perugia
01 : 45 Fermana
-:- Rimini
01 : 45 Gubbio
-:- Torres
01 : 45 Vis Pesaro
-:- Lucchese
ITALY: Serie C - Group C
01 : 45 Catania
-:- Giugliano
ITALY: Serie D - Group A
Awaiting
updatesAlbenga - Pinerolo
0:0Awaiting
updatesAlcione Milano - Vogherese
2:146'Asti
2:0 Derthona FbC
Awaiting
updatesBorgosesia - Gozzano
0:049'Bra
1:1 Lavagnese
Awaiting
updatesTicino - PDHA
0:0Awaiting
updatesVado - Chisola
1:138'Citta di Varese
1:1 Sanremese
38'Fezzanese
2:1 Alba
8'Ligorna
0:0 Chieri
ITALY: Serie D - Group B
51'Arconatese
0:2 Ciserano-Bergamo
Half TimeCaldiero Terme
1:1 Piacenza
Awaiting
updatesCaravaggio - USD Casatese
0:051'Club Milano
1:0 Varesina
46'Crema
0:1 Castellanzese
51'Desenzano
1:0 Villa Valle
51'Legnano
1:0 Brusaporto
48'Ponte San Pietro
0:0 Clivense
Half TimeTritium
0:0 Folgore Caratese
01 : 00 Pro Palazzolo
-:- Real Calepina
ITALY: Serie D - Group C
46'Adriese
0:0 Cjarlins Muzane
51'Bassano
0:2 Montecchio Maggiore
51'Luparense
0:0 Chions
50'Montebelluna
0:0 Castegnato
46'Mori
1:1 Breno
46'Portogruaro
0:0 Mestre
ITALY: Serie D - Group D
49'Aglianese Calcio
1:1 AC Carpi
46'Certaldo
1:0 Sant'Angelo
46'Forli
0:3 Lentigione
49'Imolese
1:0 Fanfulla
48'Mezzolara
0:1 Ravenna
47'Prato
1:0 Sangiuliano City
Awaiting
updatesSammaurese - Victor San Marino
1:048'San Donnino
1:0 Pistoiese
49'SCD Progresso
1:0 Corticella
ITALY: Serie D - Group E
51'Follonica Gavorrano
0:1 Figline
46'Montevarchi
2:1 Real Forte Querceta
48'SC Cenaia
0:1 Livorno
46'Seravezza Pozzi
1:2 Sangiovannese
48'Tau
3:0 Trestina
46'Vivi Altotevere
0:1 Poggibonsi
38'San Donato
0:1 Pianese
23 : 00 Grosseto
-:- Mobilieri Ponsacco
ITALY: Serie D - Group F
51'Avezzano
0:0 L Aquila
48'Fano
1:0 Atletico Ascoli
46'Fossombrone
1:0 Campobasso
50'Sambenedettese
0:0 Calcio Chieti
46'Sora
0:1 Vigor Senigallia
46'Tivoli Calcio
0:0 Roma City
Half TimeUnited Riccione
0:1 Termoli
54'Vastogirardi
0:0 Matese
38'S. N. Notaresco
1:1 Real Monterotondo
ITALY: Serie D - Group G
76'Cavese
3:0 Budoni
49'Anzio Calcio 1924
0:2 Flaminia
46'Atletico Uri
0:1 Trastevere Calcio
46'Boreale
0:0 Sarrabus Ogliastra
46'Cynthialbalonga
0:0 Ischia
Half TimeLatte Dolce
0:0 Gladiator
49'Romana
0:1 Nocerina
51'San Marzano
0:0 Nuova Florida
38'Cassino
0:1 Ostia Mare
ITALY: Serie D - Group H
Half TimeBarletta
0:1 Fidelis Andria
Half TimeBitonto
0:2 Gelbison
Half TimePaganese
1:3 Gravina
47'Santa Maria Cilento
2:2 Casarano
38'Gallipoli
1:0 Palmese 1914
38'Manfredonia
0:0 A.C.D. Nardo
38'Matera
0:0 Rotonda
8'Citta di Fasano
0:0 Altamura
21 : 00 Angri
-:- Martina Calcio
ITALY: Serie D - Group I
Awaiting
updatesLicata - Gioiese
0:047'Portici 1906
1:0 S. Agata
49'Reggio Calabria
3:1 Akragas
51'Siracusa
0:0 USD Ragusa
38'AS Acireale
0:0 Vibonese
38'Igea Virtus
0:0 Real Casalnuovo
38'San Luca
0:0 Trapani
21 : 00 Sancataldese
-:- Canicatti
JORDAN: Premier League
01 : 30 Moghayer Al Sarhan
-:- Aqaba
KYRGYZSTAN: Premier Liga
FT Muras United
1:3 Neftchi Kochkor-Ata
LIBERIA: LFA First Division
22 : 00 Watanga
-:- BEA Mountain
MAURITANIA: Ligue 1
04 : 30 Ksar
-:- Entou
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
FT Leones Negros
2:4 Atletico La Paz
FT Correcaminos
0:2 Cimarrones de Sonora
MEXICO: Liga Premier Serie B
00 : 00 Chilangos
-:- Uruapan
MOROCCO: Coupe du Trone
FT Amal Tiznit
1:0 Adrar Souss
FT FATH Casablanca
2:0 Wydad Fes
FT Mouloudia Oujda
2:1pen KAC Kenitra
FT Stade Marocain
0:4 Moghreb Tetouan
04 : 00 Kawkab Marrakech
-:- Hassania Agadir
04 : 00 Maghreb Fez
-:- IR Tanger
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
FT Tacuary
1:1 Ameliano
FT Sportivo Trinidense
0:1 Sp. Luqueno
PERU: Liga 1 - Apertura
02 : 00 Deportivo Garcilaso
-:- Comerciantes Unidos
PORTUGAL: Taça de Portugal Women
21 : 00 Braga W
-:- Racing Power W
SAUDI ARABIA: Division 1
00 : 45 Al Batin
-:- Hajer
01 : 00 Al Ain
-:- Al Jandal
01 : 00 Al Orubah
-:- Jeddah
SENEGAL: Ligue 1
22 : 30 Dakar SC
-:- Teungueth
22 : 30 Guediawaye
-:- Mbour
22 : 30 Linguere
-:- Jamono Fatick
22 : 30 Ouakam
-:- Generation F.
22 : 30 Sonacos
-:- Jaraaf
22 : 30 US Goree
-:- Casa
SLOVAKIA: 3. Liga - East
20 : 00 Lipany
-:- Snina
SLOVAKIA: 3. Liga - West
20 : 00 Dubnica
-:- Castkovce
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
03 : 00 Brazil U17 W
-:- Colombia U17 W
05 : 30 Ecuador U17 W
-:- Paraguay U17 W
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
FT Estradense
2:1 Pontevedra B
FT Gran Pena
3:3 Atletico Arteixo
FT Polvorin
4:2 UD Ourense
FT Rapido de Bouzas
1:2 Viveiro
FT Silva SD
0:2 Bergantinos
22 : 00 Arzua
-:- Somozas
22 : 00 Barbadas-Bentraces
-:- Alondras
22 : 00 Betanzos
-:- Arosa SC
22 : 00 Paiosaco
-:- Sarriana
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
FT Gijon Industrial
0:1 Condal
FT Lealtad
2:1 Basico Urraca
FT Luarca
0:3 CD Colunga
FT Union Club Ceares
0:1 L'Entregu
22 : 15 Llanes
-:- Real Titanico
22 : 15 Praviano
-:- Tuilla
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
FT Siete Villas
1:1 Solares
22 : 00 Bezana
-:- UD Samano
22 : 00 Castro
-:- Atletico Albericia
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
FT Basconia
1:1 Durango
FT Beasain
1:1 Touring KE
FT Portugalete
3:1 Padura
FT Alaves C
0:1 SD Deusto
21 : 30 Aurrera Ondarroa
-:- Lagun Onak
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
23 : 00 Vilassar de Mar
-:- Peralada
01 : 30 Reus FCR
-:- L Hospitalet
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
FT Ilicitano
3:0 Villarreal C
01 : 00 Burriana
-:- Rayo Ibense
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
FT Canillas
1:2 Leganes B
FT Trival Valderas
0:0 Las Rozas
FT Colonia M.
0:3 Collado Villalba
FT Pozuelo de Alarcon
0:1 AD Torrejon
21 : 30 Villanueva
-:- Galapagar
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
FT Villaralbo
1:2 Burgos CF B
FT La Virgen
1:0 Santa Marta Tormes
21 : 30 Laguna
-:- Atl. Astorga
21 : 30 Mirandes B
-:- Ponferradina B
22 : 00 Bembibre
-:- Almazan
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
FT Huetor Tajar
0:0 CP Almeria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
FT Atletico Espeleno
1:0 La Palma
FT Cabecense
1:0 Pozoblanco
FT Cartaya
1:0 CD Utrera
21 : 00 Ceuta B
-:- Puente Genil
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
FT Collerense
0:2 Poblense
FT Ibiza Islas Pitiusas
3:3 Constancia
FT Binissalem
1:2 Portmany
21 : 00 Llosetense
-:- Alcudia
21 : 00 Mercadal
-:- Manacor
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
FT Arucas
1:1 Tenerife B
FT La Cuadra
0:1 Yaiza
FT Panaderia
2:1 Lanzarote
FT Santa Ursula
1:0 Ibarra
FT Tamaraceite
1:1 Teror
02 : 00 CD Marino
-:- Atl. Victoria
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
FT Castuera
3:1 CD Calamonte
FT Arroyo
1:1 Trujillo
22 : 00 Diocesano
-:- Don Alvaro
22 : 00 Villafranca
-:- Pueblonuevo
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
FT Beti Onak
1:0 Txantrea
FT Alesves
2:2 CD Ardoi
FT Beti Kozkor
1:0 Bidezarra
01 : 00 Cirbonero
-:- Cortes
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
FT Comillas
0:2 Arnedo
FT Berceo
0:2 Anguiano
FT Calahorra B
0:1 Varea
FT CDFC Calzada
0:1 UD Logrones B
17 : 00 Oyonesa
-:- CCD Alberite
FT River Ebro
0:1 Haro Deportivo
FT Tedeon
0:0 Racing Rioja
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
FT Calamocha
0:0 Binefar
FT Huesca B
0:0 Borja
FT Epila
1:1 Cuarte
FT Belchite 97
1:2 Ejea
21 : 30 Caspe
-:- Carinena
21 : 30 Ebro
-:- Utrillas
21 : 30 Tamarite
-:- Fuentes
22 : 00 Fraga
-:- CF Illueca
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
FT Conquense
4:1 San Clemente
FT Azuqueca
3:0 Torrijos
FT Cazalegas
2:0 La Solana
FT Quintanar del Rey
1:0 Tarancon
FT Toledo
3:2 Puertollano C.F.
FT Villarrobledo
2:1 Tomelloso
FT Villarrubia
1:0 Socuellamos
22 : 00 Villacanas
-:- Marchamalo
22 : 30 Huracan de Balazote
-:- Albacete B
SWITZERLAND: Promotion League
23 : 00 Breitenrain
-:- Paradiso
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
00 : 30 Sion II
-:- Oberwallis Naters
01 : 00 Vevey
-:- Pully
01 : 15 Grand-Saconnex
-:- Terre Sainte
01 : 15 Sarraz-Ecleplens
-:- Echallens
01 : 30 La Chaux-De-Fonds
-:- Chenois
01 : 30 Meyrin
-:- Lausanne II
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
01 : 00 Muttenz
-:- Bassecourt
01 : 00 Thun II
-:- Muri
01 : 15 Munsingen
-:- Solothurn
01 : 15 Rotkreuz
-:- Koniz
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
01 : 00 Hongg
-:- Kosova
01 : 00 Tuggen
-:- Balzers
01 : 00 YF Juventus
-:- Gossau
01 : 15 Uzwil
-:- Linth
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
FT La Horquetta
4:4 Central FC
FT Point Fortin
2:3 Police
FT Port Of Spain
2:1 Eagles FC
FT Morvant Caledonia Utd
1:1 Defence Force
UGANDA: Premier League
79'Maroons
2:0 Express
22 : 00 Kampala City
-:- Busoga
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
FT Mariupol W
1:1 Veres-Rivne W
FT Panthers FC Uman W
3:0 EMC Podolie W
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
00 : 00 Al Nasr
-:- Hatta
00 : 00 Emirates Club
-:- Bani Yas
URUGUAY: Copa Uruguay
05 : 30 River Plate
-:- Defensor Sp.
UZBEKISTAN: Super League
38'Din. Samarkand
0:1 Metallurg Bekabad
UZBEKISTAN: Pro Liga
FT Buxoro
0:0 Xorazm Urganch
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
05 : 30 Dep. Tachira
-:- Metropolitanos
WALES: Cymru North
01 : 30 Denbigh
-:- Bangor 1876
ZIMBABWE: Premier Soccer League
59'Arenel Movers
0:0 Herentals
19 : 00 CAPS Utd
-:- Bikita Minerals
19 : 00 GreenFuel
-:- TelOne
19 : 00 Manica
-:- Chegutu Pirates
19 : 00 Platinum
-:- Chicken Inn
19 : 00 ZPC Kariba
-:- Ngezi Platinum